Yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişte merak edilenler…

Yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişte merak edilenler…

ABONE OL
13 Nisan 2021 21:45
Yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişte merak edilenler…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ülke genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılan değerlendirmeler sonucunda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni alınan kararları açıkladı. İşte o kararlar:

“Ülkemiz genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri kapsamda Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucunda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişle ilgili bazı yeni kararlar alınmıştır. Buna göre; ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir. Ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. Sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir. Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. Sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir. 8 ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitimle devam edebileceklerdir. 8 ve 12. Sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, Cumartesi ve Pazar günleri de dahil, devam edilecektir. Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir. Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapılabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perleşme gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.