Vekil Erol: Yerel basınla birlikte örnek bir program gerçekleştirdik!

Vekil Erol: Yerel basınla birlikte örnek bir program gerçekleştirdik!

ABONE OL
10 Haziran 2021 17:18
Vekil Erol: Yerel basınla birlikte örnek bir program gerçekleştirdik!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Ankara’da ağırladığı biz basın mensuplarına, 3 günlük programların ardından bir değerlendirmede bulundu. Vekil Erol, “Elazığ basınının bu programının da örnek bir program olduğunu düşünüyorum. Siyasi bir boyut kazandırılmadan, güzel bir nezaket ziyareti oldu” dedi. Vekil Erol bu açıklamayı yaparken yanında hazır bulunan Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise; Elazığ’ın sevilen bir şehir olduğunu belirterek, “Elazığlılar, Vekil Erol’u Ankara’da kardeşsiz bırakmasınlar” diyerek CHP’li başka vekil görmek istediklerini belirtti.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN / Remziye KÖKBURİ

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol; “Ben öncelikle hepinize teşekkür ederim. Çağrımıza ve davetimize olumlu cevap vererek, Ankara’da böyle yoğun bir programda bizlere eşlik ettiğiniz için teşekkürler. Bu program bizim için çok anlamlıydı. Gerçekten hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.  Çünkü Elazığ yerel televizyonlarımızın ve yerel gazetelerimizin Elazığ’da yaşanan sorunlarla ilgili toplumsal bilincinin geliştirilmesi anlamında yaptıkları habercilik anlamında önemli görevleri var. Bir de tabi 24 Ocak gecesi yaşanan deprem sonrası;  vatandaşın beklentileri ile ilgili yerel basınımıza  ve medyamıza önemli görevler düşmüştü” dedi.

“YEREL BASIN KONUSUNDA DA ÖRNEK OLACAĞIZ”

“Sizlere özellikle teşekkür ediyorum” diyen Vekil Erol; “Sizlerin bu ziyareti bizlere bir örnek oluşturdu. Çünkü biz daha önce de 30 milletvekili ile ilk defa Elazığ’a gelmiştik. 30 Milletvekili Elazığ’da sorunları tespit etmiş ve tespit edilen sorunlarla ilgili Meclise soru önergeleri taşıdık.  Konuşmalar ve değerlendirmeler yaptık ve vekillerimiz kalabalık gruplarla artık Türkiye’nin 81 iline gitmekte.  Tıpkı o zaman olduğu gibi yerel basın konusunda da belki partimize bir örnek sunmuş olacağız ve diğer illerdeki yerel basın mensuplarını da Ankara’da ve parlamentoda ağırlayabilecek ve onları bilgilendirebileceğiz. Sayın Genel Başkanımızın Türkiye’nin sorunları ve partimizin çalışmaları hakkında yerel basın bilgilendirilecektir. Yerel anlamda bunların haberleştirilmesi adına bu örnek bir çalışma oldu” dedi.

“SİYASİ BİR BOYUT KAZANDIRILMADAN GÜZEL BİR NEZAKET ZİYARETİ OLDU”

Sözlerini sürdüren Vekil Erol; “Ankara’ya geldiniz ve sadece Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile değil, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile STK başkanlarımızla da, Belediye Başkanımızla, İktidar partisinden milletvekili arkadaşlarımızla ve Eski Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile de görüştünüz. Nezaket kuralları içerisinde güzel bir program oldu. Buna bir siyasi boyut değil, aynı zamanda bir kentin sorunlarının sahiplenilmesi anlamında herkesin kendi etki alanında gündeme getirilmesi açısından da önemliydi. Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da şu an bizim yanımızda depremde de bizlerin yanında oldular” dedi.

BAŞKAN SAVAŞ: ELAZIĞSPOR’A BAKIN!

Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Elazığ gerçekten hepimizin sevdiği bir şehir. Depremde gönlümüz gözümüz yüreğimiz hepsi orada oldu. Oraya gelerek, karınca kararınca Elazığ’daki kardeşlerimize yardımcı olduk. Elazığ’a geliyoruz. Biz,  Elazığspor ile birlikte birinci ligde birlikte mücadele ettiğimiz sıralarda o maçı izlemeye gelmiştim. Elazığ milletvekillerine, belediye başkanımıza  ve yerel yöneticilerimize bir belediye  başkanı olarak bir sözüm var: Lütfen! Elazığspor’a bakın! Elazığspor’u en az birinci lig seviyesine getirsinler. Çünkü spor; kardeşlik ruhunu depreştirir. Bunun lokomotifi futboldur. Biz Hatayspor olarak 3. Lige düşerken, 2. Lig ve 1. Lig derken Süper ligde 6. olduk. Bu başarının şehrimize büyük katkıları oldu” dedi.

“ELAZIĞLILAR, VEKİL EROL’U KARDEŞSİZ BIRAKMASIN”

Sözlerini sürdüren Başkan Savaş; “Şimdi vekilimiz bizim partimizden orada tek. Elazığlılara sesleniyorum; vekilimizi yalnız gezdirmesinler, ona bir kardeş daha verin! Ben eminim ki Vekil Erol, Ankara’ya bir kardeş getirecektir. Elazığspor’un en az birinci ligde olması adına herkes katkı sunmalı. Bir daha Elazığ’ımızın depreme hazırlıksız yakalanmamasını temenni ediyorum” dedi. Sonrasında ise  hem Vekil Erol hem de Başkan Savaş ile hatıra fotoğrafı çekildik.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.