Vekil Erol: Tam kapanma doğru ama başınızın çaresine bakın demek yanlış!

Vekil Erol: Tam kapanma doğru ama başınızın çaresine bakın demek yanlış!

ABONE OL
29 Nisan 2021 14:54
Vekil Erol: Tam kapanma doğru ama başınızın çaresine bakın demek yanlış!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tam kapanmanın gecikmiş de olsa doğru bir karar olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, “Ancak 3 hafta boyunca ve bayramda hiçbir gelir destek paketi açıklamadan insanları kaderine terk etmek, başınızın çaresine bakın demektir” dedi.  Ayrıca Vekil Erol, hükümetin Suriyelilere verilen sosyal ve maddi destekleri, kendi vatandaşlarına da vermesi gerektiğini ifade etti.

 

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni önlemleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 haftalık tam kapanmayı açıkladı. Tam kapanmanın gecikmiş de olsa doğru bir karar olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, fakat 3 hafta  boyunca hiçbir gelir paketi açıklanmadan insanların kaderine terk edildiğini söyledi. Vekil Erol,  vatandaşların evinde oturup salgının önüne geçeceğini fakat hükümetin ne yapacağını sorguladı.

VATANDAŞ EVİNDE OTURACAK AMA HÜKÜMET BU SÜREÇTE NE YAPACAK?

Tam kapanmanın çok gecikmiş bir karar olsa da doğru bir karar olduğunu vurgulayan Milletvekili Gürsel Erol, “Ancak 3 hafta boyunca ve bayramda hiçbir gelir destek paketi açıklamadan insanları kaderine terk etmek, başınızın çaresine bakın demektir. Vatandaş evinde oturup salgının önüne geçmek için gerekeni yapacak, peki hükümet?” dedi.

“SURİYELİLERE VERİLEN DESTEK KENDİ VATANDAŞLARIMIZA DA VERİLSİN”

Yapılması gerekenleri sıralayan Vekil Erol, “İş dünyasının KOSGEB üzerinden kullandığı ve geri ödemesi başlayan krediler ve tüm bankalar kredilerinin geri ödemelerini ötelenmesi, SGK başta olmak üzere tüm vergilerin ötelenmesi, işletmelerin doğalgaz ve elektrik faturalarının ödemelerinin ertelenmesi ivedi olarak beklenmektedir. Bununla birlikte çek ödemelerinde bu süreçte ciddi manada sorunlar yaşanacaktır. Domino etkisiyle piyasaların dengesinin bozulmaması için KOSGEB üzerinde KGF desteği ile iş dünyasına kredi imkanı sağlanması, KOSGEB veri tabanına uymayan hizmetler sektöründeki eğitim gibi bazı iş kolları için de fonlama yapılması çok elzem bir durumdur” diye konuştu.  Ayrıca Milletvekili Erol, hükümetin Suriyelilere verdiği sosyal ve maddi desteği kendi yurttaşlarına da vermesini istedi. (Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.