VEKİL EROL, SİYASETTE BAŞARI ÇITASINI YÜKSELTİYOR!

ABONE OL
27 Temmuz 2020 18:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 37. CHP Kurultayı’nda Bağımsız Aday olduğu Parti Meclisi (PM) seçiminde 824 oy alarak Parti Meclis Üyesi oldu. Bu gelişmenin ardından Vekil Erol, “Değerli yol arkadaşlarım, kıymetli delegeler. Bana gösterdiğiniz ilgi ve destek için sizlere yürekten teşekkür ederim” paylaşımında bulundu.  Ayrıca Vekil Erol; parti olarak gündemlerinin iktidar olduğunu belirterek partisinin ne denli iddialı olduğunu ifade etti.  

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP’nin geçtiğimiz günlerde 37.  Kurultayı gerçekleşti ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeniden partisinin Genel Başkanı seçildi.  Geçtiğimiz gece de Parti Meclis Üyelerinin seçimleri sonuçlandı ve Parti Meclis Üyeliği seçimlerine bağımsız aday olan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, delegelerin ciddi bir şekilde oyunu alarak partisinin Parti Meclisi Üyesi oldu.

VEKİL EROL, BAĞIMSIZ GİRDİĞİ SEÇİMDEN;  824 OY ALARAK BAŞARIYLA ÇIKTI!

Vekil Erol, bağımsız girdiği bu yarışta listelere dahil olan birçok rakibinden bile daha fazla delegenin oyunu alarak; partisi içerisinde de kendisine güvenildiğini ve kendisinin istendiğini göstermiş oldu.  Vekil Erol, 824 oy aldı.

VEKİL EROL, ANAHTAR LİSTEDE YER VERİLMEMESİNE RAĞMEN PM’YE GİRDİ

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı dün yapılan Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri sona erdi. Kurultayın ikinci gününde, PM ve YDK üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Oy verme işlemi saat 21.45’te biten seçimlerde oy sayımı 3 saat sürdü. Oy kullanma işlemi öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer verilmeyen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçerli oy kullanan bin 241 delegenin 824’nün oyunu alarak Parti Meclisine 9’uncu sıradan girdi.

VEKİL EROL, KENDİSİNİ DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR ETTİ!

Vekil Erol, siyasi anlamdaki başarısının ardından sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yapmayı da ihmal etmedi. Vekil Erol; “Değerli yol arkadaşlarım, kıymetli delegeler. Bana gösterdiğiniz ilgi ve destek için sizlere yürekten teşekkür ederim. Saygılarım ve sevgilerimle” ifadelerini kullandı.

VEKİL EROL: PARTİMİZ BÜYÜK BİR ATILIM YAPACAK!***

  1. Olağan Kurultay sürecini değerlendiren Erol, “Üç yıl sonra 100. yılını kutlayacağımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin bunca zamana ve siyasi dalgalanmalara karşın hala Türkiye için en büyük umut olmasının altında tarihsel sıçrama dönemleri yatmaktadır. Bugün de tarihsel bir sıçrayış için ihtiyacımız olan temel motivasyon ve güç köklü geçmişimizde mevcuttur.

Bugün ve gelecek; Cumhuriyeti kuran, onu demokrasi ile taçlandıran, eşitlik, özgürlük, dayanışma ve hakça bölüşüm gibi sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini bu topraklara getiren partinin önüne şimdi de dördüncü büyük atılımı şart koşmaktadır” dedi.

“GÜNDEMİMİZ ARTIK İKTİDAR”***

Sözlerini sürdüren Vekil Erol; “Kurultayımızı geride bıraktık, parti tabanımızın, örgütlerimizin ve Genel Merkezimizin bugünden itibaren tüm gündemi iktidar olacaktır, tarihsel sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde toplumun farklı kesimlerini bir araya getirerek oluşturulan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı’nı ve Meclis çoğunluğunu alması için gece gündüz çalışacağız” dedi.

“TARİHSEL SORUMLULUKLARIMIZ VAR!”***

Vekil Erol; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin; en büyük parti konumuna yükselmesi, Millet İttifakı bileşenlerinin çoğaltılması, Türkiye’de değişimin ve yenileşmenin öncülüğünü yapması, geniş toplum kesimlerini 21. yüzyıl’ın Türkiyesi hayalimize inandırması, sosyal devlet anlayışının tekrar ayağa kaldırılması, 18 yıllık AKP iktidarının yarattığı toplumsal, kurumsal tahribatların onarılması ve ‘alçak gönüllü bir uygarlığın inşa edilmesi’ gibi tarihsel sorumlulukları vardır” dedi.

VEKİL EROL: VEFAKAR ÖRGÜTÜMÜN HAKKINI SAVUNACAĞIM!***

Vekil Erol; “Bu vesile ile Kurultayımız’da bize destek veren, Parti Meclisi Üyeliği adaylığımızda omuz veren tüm İl, İlçe Başkanlarımıza ve yöneticilerimize, Kurultay Delegelerimize, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarımıza, sonsuz teşekkür ederim. Örgütümüzün hiçbir emekçisinin beklentisini boşa çıkarmayacağımı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin vefakâr örgütünün hakkını daima savunacağımı belirtmek isterim” dedi.

“MUHALEFETTE YAPTIĞIMIZ SON KURULTAYDI”

Vekil Erol; “İnanıyorum ki gerçekleştirdiğimiz iktidar kurultayımız; tarih kadar köklü, her birimizin yaşamından daha eski ve ömrümüzden uzun ideallerimizin gerçekleşmesi için ilk başlangıç, muhalefette yaptığımız son kurultay olacaktır” diyerek iddialı bir şekilde sözlerini noktaladı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.