Vekil Erol: Elazığ neredeyse biz de ordayız!

Vekil Erol: Elazığ neredeyse biz de ordayız!

ABONE OL
12 Eylül 2021 15:17
Vekil Erol: Elazığ neredeyse biz de ordayız!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Elazığ Kültür Derneği’nin düzenlediği Peynirli Ekmek Festivali gerçekleşti. Festivale Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol da katılım sağladı.  Elazığlı vatandaşlarla bir araya gelen Vekil Erol; Elazığ için yürünen her yolda olacağını ifade etti.  Ayrıca Vekil Erol; “Elazığ neredeysen biz de ordayız!” dedi.

 

 

Ankara Elazığ Kültür Derneği tarafından düzenlenen Peynirli Ekmek Festivali ve bu tarz etkinliklerin Elazığ ve kültürünün tanıtımı noktasında önemli olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bu tür etkinliler ilimiz için çok anlamlı. Bu etkinliklere katkı veren herkese canı gönülden teşekkür ederim. Tabi doğal olarak her ilde, o ilin kültürünü, geleneklerini, dostluk ve hemşerilik ilişkilerini yaşatmak için dernekler kurulur. Kendi illerini tanıtmak için onlar yalnızca sosyal ve kültürel etkinlikler yaparlar. Elazığ milletvekili olduğum günden bu güne kadar Türkiye genelindeki bütün Elazığlı derneklerin etkinliklerine katılıyorum ve hepsini canı gönülden kutluyorum. Yalnızca gelenek ve kültürümüzü yaygınlaştırmak için değil ülkenin genel sorunları ile ilgili, toplumsal barışa katkı sunmak ile ilgili birçok etkinlikler yaptılar” dedi.

“İNSANLARIN GELECEĞE DAİR UMUDA İHTİYACI VAR!”

“Bu gün Türkiye’nin morale ihtiyacı var” diyen Vekil Erol; “Bu gün insanların gelecekle ilgili umuda ihtiyacı var. Artık karamsar tabloları çizmeden, geçmişteki kötü örnekleri önümüze koymadan insanlarımıza daha mutlu daha refah ve yurttaşlık haklarını ve özgürlük alanlarını genişlediği bir ülkeyi nasıl yaratabiliriz? Gençlerimize iş, aş nasıl verebiliriz? İnsanlarımızın eğitimine katkıyı nasıl sunabiliriz? Evde işsiz oturan çocukları, anneleri ve babaları gördüğü zaman onlar kahrolmasın diye gençlerimize iş alanlarını nasıl yaratabiliriz? İnsanlarımızın gelecek ile ilgili kaygılarına yenmelerine nasıl katkı verebiliriz? Bunları konuşmamız lazım. Olumsuzluklar ve yanlışlıklar üzerinden umutsuzluğu tarif etmek yerine ülkemizin değerler, milli duruşuna, yurttaşlarımızın devletine ve vatanına olan bağlığını, sadakatini konuşarak geleceğe yönelik bu ülkenin gençlerimiz ve insanlarımız için yeni umutlar tarif etmesi lazım” dedi.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER”

Vekil Erol; “Elazığlı derneklerimiz, vakıflarımız ve federasyonlarımız inanın Türkiye’nin geleceği için bir umut. Çünkü, Türkiye’deki bütün toplumsal sorun ve olaylara, kültürümüzün zenginliğiyle, geleneklerimizin, göreneklerimizin zenginliğiyle ilgili bulundukları her yerde katkı sunuyorlar. Öncelikle bu alanı tahsis eden Kahramanlardan Belediye Başkanımızı, kaymakamımıza, ayrıca bu etkinliğin sponsorluğunu yapan Prof. Dr. Yasemin Açık hanımefendiye canı gönülden teşekkür ederim. Elazığ Kültür Dernek Başkanımız Mehmet beye, Federasyon başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.  (Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.