Vali Yırık: Cumhuriyetimiz; çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzunda yükselecektir!

Vali Yırık: Cumhuriyetimiz; çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzunda yükselecektir!

ABONE OL
22 Nisan 2021 16:52
Vali Yırık: Cumhuriyetimiz; çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzunda yükselecektir!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali Erkaya Yırık, bir mesaj yayımladı. Vali Yırık; “TBMM’nin açıldığı bu özel günün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmesi; Cumhuriyetimizin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzunda yükseleceğine olan inancının ifadesidir” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali Erkaya Yırık mesaj yayımladı. Mesajında Vali Yırık; “Aziz milletimizin tarihinde eşsiz bir kahramanlık örneği olan Kurtuluş Savaşımızı bizzat yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken coşkulu ve kıvançlıyız” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM!”

Mesajını sürdüren Vali Yırık; “İstiklal mücadelemizin sembolü ve milli iradenin mekânı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi , ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!’ şiarıyla 23 Nisan 1920’ de kurulmuş ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. TBMM’nin açıldığı bu özel günün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmesi, Cumhuriyetimizin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzunda yükseleceğine olan inancının ifadesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle yâd ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.