VALİ YIRIK: BASIN SAYESİNDE VATANDAŞA DAHA GÜZEL HİZMET EDECEĞİZ!

ABONE OL
26 Temmuz 2020 14:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Erkaya Yırık, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu ve ziyaret sırasında Vali Yırık,  Elazığ basınının güzel işler ortaya koyduğunu belirterek; “Özgür basın idarelerin vazgeçilmezidir. Basın, vatandaşların sorunu karşısında bizleri haberdar ettikçe; bizler vatandaşa daha iyi hizmet noktasında güzel adımlar atmaktayız” dedi.  Vali Yırık’ı ağırlayan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ise; Vali Yırık’ın kentimizin sorunlarına çok hızlı hâkim olduğunu belirterek; “El birliği ile sorunların üstesinden geleceğiz” mesajını verdi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Vali Erkaya Yırık, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Yırık’ı FHGC Başkanı aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ve Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Songül Dursun ağırladı. Ziyareti dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Erkaya Yırık, “9 Haziran Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Elazığ Valisi olarak atandığım andan itibaren Elazığ’ımızın kıymetli basın mensupları atama kararıma büyük bir ilgi gösterdiler. Sağ olsunlar benimle alakalı güzel düşünceleri oldu. Ben kendilerine teşekkür ederim. Geldiğim andan itibaren de ziyaretleri ile bizleri mutlu ettiler” dedi.

“ÖZGÜR BASIN; İDARELERİN VAZGEÇİLMEZİDİR”***

“Basın demokrasimizin olmazsa olmazlarındandır” diyen Vali Yırık; “ Basın sayesinde vatandaşlarımızın taleplerini birebir alabiliyoruz. Ayrıca basın sayesinde vatandaşlarımızda ülkemizdeki ve ilimizdeki gelişmelerden haberdar olabiliyorlar. Özgür basın idarelerin vazgeçilmezidir. Elazığ’da geldiğim andan itibaren yerel basın gerek imkanları ile gerekse personel kalitesi ile ayrıca basın mensuplarının olaylara göstermiş olduğu ilgi neticesiyle Elazığ basını ülkemizin önemli bir parçasıdır” dedi.

“BASIN MENSUPLARIMIZ, PAZAR GÜNÜ OLMASINA RAĞMEN İŞLERİNİN BAŞINDA”***

Atamasının ardından yaklaşık beş hafta geçtiğini ifade eden Vali Yırık;  “Basın mensuplarımıza 26 Temmuz itibarı ile bir iadeyi ziyaret yapma düşüncesinde oldum. Bu vesile ile bugün buradayım.  Ayrıca bütün basın mensuplarının;  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı da tebrik ediyorum. Ziyaret sırasında da gördüm ki böylesi güzel, gayretli ve dinamik bir çalışma tüm şartları oluşmuş bir basın kurumundan çıkar. Bunu da görmüş olduk. Basın mensuplarımız, Pazar günü olmasına rağmen işlerinin başında. Güzel bir şekilde işlerini icra etmeye çalışıyorlar. Ben tekrar bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

“BASIN; VATANDAŞLARIN SORUNLARI NOKTASINDA BİZLERİ HABERDAR ETTİKÇE, BİZLER VATANDAŞA DAHA GÜZEL HİZMET EDECEĞİZ”***

Sözlerini sürdüren Vali Yırık; “Elazığ Valisi olarak atanmış olduğum andan itibaren göstermiş olduğunuz ilginin buradaki görev süremiz sona erene kadar devam edeceğinden de zerre kadar kuşkum yok. Güzel şeylerin ifası,  hep birlikte; idaresiyle, devletiyle ve basın kuruluşları ile birlikte oluşacak bir hadisedir. Basın mensuplarımız, biz idarecileri vatandaşlarımızın talepleri ile haberdar ettiği sürece bizler de vatandaşa daha iyi hizmet noktasında önemli adımlar atacağız. Bu sayede de güzel ve iyi bir yönetim gerçekleşmiş olacaktır. Hepimizin amacı da budur. Ben başta FHGC Başkanı  Semih Erdem olmak üzere Fırat gazetesi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun” diyerek sözlerini tamamladı.

“SAYIN VALİMİZ, BASININ SORUNLARINI HEMEN ÇÖZÜYOR!”***

FHGC Başkanı aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem ise; “Sayın Valimiz gazetemizi ziyaret ettiler. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda yani sansürün kaldırılışının 112. yılında kendisi mesajını da gönderdi. Sayın Valimiz yaklaşık 1,5 aydır basınla devamlı iç içe. Basının haber alma ilgili sıkıntıları ile kendisi hemen ilgileniyor. Anında sorunlarımızı çözüyor.  Bu konuda kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZİM İL OLARAK İKİ YARAMIZ VAR!”***

“Bizler halkın gözü, kulağı ve diliyiz” diyen Başkan Erdem; “Bunu yapmak içinde kamu görevlilerinden anında bilgi almamız gerekiyor. Bunun için de Sayın Valim gayet hassas davranarak,  bizlere kolaylık sağlıyor. Bunun için de kendilerine teşekkür ediyoruz. Malumunuz Türkiye ‘de bir pandemi süreci geçiyor. Ama bizim il olarak iki tane yaramız var” ifadelerini kullandı.

“SAYIN VALİM, ÇOK ÖNCEDEN ELAZIĞ’A GELMİŞ GİBİ; ELAZIĞ’IN SORUNLARINA HÂKİM OLDU!”

Sözlerini sürdüren Başkan Erdem; “Bu konuda da Sayın Valim sanki 1,5 ay önceden göreve başlamamışta çok önceden göreve başlamış gibi. Elazığ’a ısındı ve Elazığ’ın sorunları ile ilgileniyor. Elazığ’ı devamlı dolaşıyor ve sorunları ile ilgili bilgiler alıyor. Biz bunları da görüyoruz. Sözün özü Sayın Valim Elazığ’a çabuk alıştı ve kaynaştı. Ayını zamanda FHGC Başkanı olduğum için kendisini daha yakından takip etme şansım oluyor ve kendisinin kentin sorunlarına hâkim olduğunu görüyorum.

“VALİMİZİN YANINDAYIZ, EL BİRLİĞİ İLE SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”***

“İnşallah bu sıkıntıları hep beraber aşacağız” diyen Erdem; “Bizler 81 ile nazaran iki kere yaralıyız hem depremden hem de pandemiden dolayı. İnşallah kışa girmeden depremzedeler ile ilgili sorunların üstesinden gelebiliriz. Bu sıkıntıları aşmak adına da Sayın Valimizin çaba gösterdiğini görmekteyiz. Tekrar kendilerine geldiklerinden dolayı teşekkür ederim. Biz basın olarak her zaman Valimizin yanındayız. Her zaman ona destekçiyiz.  Böyle olması gerekiyor. El birliği ile bu sorunları ve sıkıntıları aşacağız İnşallah. Sayın Valimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Kendilerine tekrar ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Matba Vali

Matbaa

Haber Merkezinden

Ziyaret

Ziyaret 4 (1)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.