Vali Yırık, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı!

ABONE OL
9 Kasım 2020 15:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Erkaya Yırık,  “Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümünü milletçe hep birlikte idrak etmekteyiz” dedi.

 

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir anma mesajı yayımlayan Vali  Erkaya Yırık; “Türk milletinin kudret ve haşmetinden aldığı güçle istiklal mücadelemizi başlatan ve  ‘Bu benim en büyük eserimdir’ dediği Cumhuriyet’i kurarak milli iradeyi hakim kılan Atatürk, ülkemizin her yönden muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için bütün ömrü boyunca mücadele içerisinde olmuş, var gücüyle çalışmıştır.  O, milletimizin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir dönemde; kahraman bir komutan, muktedir bir politikacı ve ileriyi gören bir devlet adamı olarak ülkesine ve milletine çok önemli hizmetlerde bulunmuş, her türlü zorluğa karşı ülkemizin iktisadi, zirai, sosyal, kültürel ve daha birçok alanda kalkınması için tüm imkanları seferber etmiştir” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİN MİMARI; ATATÜRK’Ü RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”

Bizler, kendisini varlığından güç aldığı büyük milletine adayan Gazi Paşa’nın veciz bir şekilde ifade ettiği üzere; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek emanet ettiği bu vatanı daha ileriye götürmek için canla başla çalışmalı, milli ve manevi değerler altında birlik ve beraberlik içinde hedeflerimize ulaşma gayretimizi usanmadan, yorulmadan sürdürmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.  Ruhları şad olsun “ diyerek mesajını tamamladı. (Bülten)

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.