ÜNİVERSİTELİLERİMİZİ, ÇOK ÖZLEDİK!

ÜNİVERSİTELİLERİMİZİ, ÇOK ÖZLEDİK!

ABONE OL
10 Eylül 2021 17:06
ÜNİVERSİTELİLERİMİZİ, ÇOK ÖZLEDİK!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Önce 24 Ocak 2020 Elazığ Depremi ardından ise tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi derken, yüz yüze eğitime her kademede olduğu gibi üniversitelerimizde de bir hayli hasret kaldık. Üniversitelerde bazı bölümlerde uygulamalı dersler gerekli olduğu için hibrit eğitim modeline geçildi. Ülkemizin köklü üniversiteleri arasında yer alan; Fırat Üniversitemizde de hibrit eğitim modelini sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmişti. 2021-2022 yılı eğitim öğretim sürecinde Fırat Üniversitemizde derslerin en fazla  %40’ı uzaktan eğitim modeliyle verilecek. Yine hibrit eğitim modeli ile üniversitemiz eğitim verecek olsa da gerek şehrimiz gerekse de üniversitemiz özledikleri üniversitelilere kavuşmuş olacak! Çünkü derslerin büyük kısmı artık yüz yüze işlenecek.

 

 

Haber- Yorum: Kübra TÜRKAN

Bilindiği üzere üniversiteler, şehirlerin en önemli paydaşlarından. Tabi ki üniversiteyi güzel kılan sadece yapılar değil,  orada faaliyet gösteren; bilim insanları, personeller ve de şüphesiz üniversitelerin var olma sebebi; üniversiteliler. Gerek üniversitemiz gerekse de şehrimiz üniversitelileri dört gözle bekliyordu. Nihayetinde bu hasret 4 ekim itibarı ile sona erecek. Her ne kadar pandemiden dolayı yine hibrit eğitim modeli uygulamada olsa dâhi derslerin büyük çoğunluğunun yüz yüze gerçekleştirilecek olması, üniversitelilere duyduğumuz hasretin büyük ölçüde sona ereceği anlamını taşıyor.

4 EKİMDE ÜNİVERSİTELİLER İLE HASRET SONA ERECEK!

Üniversiteler bir şehrin; sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını olumlu yönde ciddi ölçüde hareketlendiriyor. Fırat Üniversitemizde ülkemizin sayılı üniversiteleri içerisinde yer aldığı için onbinlerce öğrencinin tercihi arasında yer almakta. Hem deprem hem de pandemi dolayısıyla üniversitemiz ve şehrimiz de üniversitelilere hasret kalmıştık nihayetinde bu hasret 4 ekim takvimi itibarı ile sona erecek.

ÜNİVERSİTEMİZDE DERSLER,  AĞIRLIKLI YÜZ YÜZE İŞLENECEK!

Fırat Üniversitesi tarafından dün yapılan açıklamada da üniversitelilerin en çok merak ettiği;  bu yıl pandemi gölgesinde acaba derslerimiz nasıl işlenecek? Sorusunun cevabı yer aldı. Fırat Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Sevgili öğrencilerimiz, üniversitemizde 2021-2022 eğitim- öğretim yılı; 4 ekim tarihinde başlayacaktır. Programlarımızdaki derslerin en fazla  %40’ı uzaktan öğretim yoluyla yürütülecektir. Diğer dersler ise yüz yüze yapılacaktır.

ÜNİVERSİTELİLER, PROGRAMLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİLENDİRİLECEK!

Ayrıca Fırat Üniversitemiz tarafından yapılan bilgilendirmede; “Akademik takvim; eğitim- öğretim sürecinin işleyişine ilişkin uygulama ilkeleri üniversitemiz internet sayfasında yayımlanmıştır. Fakülte, yüksekokul ve enstitü programlarımızda yürütülecek derslere ait ayrıntılı bilgi ve kararları süreç içerisinde internet sayfaları, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla duyurulacaktır” şeklinde bilgiler yer alarak öğrencilerin sık sık bilgilendirileceği ifade edildi.

EĞİTİMİN SAĞLIKLI OLMASI İÇİN; ÜNİVERSİTELİLER HAYDI SİZ DE AŞIYA!

Üniversitelerde de eğitimin sağlıklı yürütülmesi adına pandemide en etkin silahımız olan aşının üniversite öğrenciler tarafından da yaptırılması gerektiğinin notu düşülen açıklamada; “Sürecin planladığı şekilde ilerleyebilmesi için,  sizlerin de aşılarınızı olarak destek vermeniz oldukça önem arz etmektedir.  Sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı diliyoruz” ifadeleri ile sonlandırıldı.

HER BİRİMİZ; ÜNİVERSİTELİLERE GEREKLİ KOLAYLIĞI SAĞLAMALIYIZ!

Şehrimizin yeniden sosyal, kültürel ve de ekonomik hayatının canlanmasını istiyorsak, bu şehirde yaşayan her birey de üniversitelilere gerekli kolaylığı sağlamalı!  Çünkü her bir üniversiteli bu  memleketin gönüllü turizm elçisi. Lütfen bunun bilincinde üniversitelileri kendi evinde hissettirecek boyutta ağırlayalım. Gakgolar diyarına da insanına da misafirperverlik yakışır.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.