“Ülkemizdeki eğitim sorunları artarak devam etmekte”

“Ülkemizdeki eğitim sorunları artarak devam etmekte”

ABONE OL
6 Eylül 2021 19:52
“Ülkemizdeki eğitim sorunları artarak devam etmekte”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÖĞ-Der Şuurlu Öğretmenler Derneği Başkanı Habib Karaçorlu, ülkemizde 16 Mart 2020 tarihinden itibaren yapılamayan yüz yüze eğitim telafisi çok zor kayıpların oluşmasına neden olmuştur” dedi.

 

ÖĞ-Der Şuurlu Öğretmenler Derneği Başkanı Habib Karaçorlu, 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı dolayısı ile açıklama yaptı.

KARAÇORLU: EĞİTİMİN NİCELİĞİNDEN ÇOK NİTELİĞİ ÜZERİNDE DURULMASI GEREKMEKTEDİR

Habib Karaçorlu, “Bir buçuk yıldan beri kapalı olan okullarımızın yeniden açılması, öğrencilerimizi, velilerimizi sevindirdiği gibi biz öğretmenleri de büyük bir mutluluğa sevk etmiştir. Okullarımıza ve öğrencilerimize yeniden kavuşmanın sevinç ve heyecanıyla yeni öğretim yılımızın sağlık, huzur ve başarılı bir şekilde geçmesini yüce rabbimizden niyaz ediyoruz. Ülkemizde 16 Mart 2020 tarihinden itibaren yapılamayan yüz yüze eğitim ne yazık ki telafisi çok zor kayıpların oluşmasına neden olmuştur. Bu yıl yapılan LGS ve YKS sınavlarında bu durum açıkça ortaya çıkmıştır. Öğrenci başarılarını ölçmede önemli bir kriter olan bu iki sınavda soruları cevaplama ortalamaları geçen yıllara göre bariz bir şekilde düşmüş ve bu nedenle de baraj puanları düşürülmek zorunda kalınmıştır. Ancak bütün bu kayıplara rağmen yeni öğretim yılında bir buçuk yıllık kayıpları telafi edici herhangi bir müfredat ya da program değişikliğine gidilmediğini de görmekteyiz. Kaybolan bir buçuk yıllık müfredatın telafisinin öğrenci ve öğretmenlere bırakılacak kadar basit bir mesele olmadığını buradan belirtmek zorundayız. Bu konuda şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nca bir çalışmanın yapılmadığını da hayretle tanık olmaktayız. Ülkemizdeki eğitim sorunları her geçen gün artarak devam etmektedir. Bugün eğitimin niceliğinden çok niteliği üzerinde durulması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.