Sosyal medya fenomenleri, ilimizi tanıttı

Sosyal medya fenomenleri, ilimizi tanıttı

ABONE OL
10 Haziran 2021 15:32
Sosyal medya fenomenleri, ilimizi tanıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) TRB1 Bölgesinin (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) turizm potansiyelini ortaya çıkararak artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, sosyal medya fenomenlerini bölgeye getirdi. Gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu; Ajans olarak bölgenin kalkınmasına yönelik önemli çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, bölge turizminin de gelişmesine yönelik çok önemli projeleri hayata geçirdikleri kaydetti.

 

 

Haber: Gülşah N. GÜRAY

Bölgenin sanayi, ticaret ve sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik yapılan çalışmaların yanında turizm ve tanıtıma yönelik de önemli çalışmalara imza atan Fırat Kalkınma Ajansı, son olarak sosyal medya fenomenlerini bölgeye getirdi. Gerçekleşen programın detaylarının FKA’nın resmi web sitesinde paylaşıldığı açıklamalarda  Covid 19 Pandemisinin sona ermesiyle yapılan çalışmaların meyvelerinin toplanacağı belirtildi.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ, TAKİPÇİLERİNİ BÖLGEYE DAVET ETTİLER

Yaklaşık 10 gün süren program kapsamında Malatya’da Somuncu Baba Külliyesi, Günpınar Şelalesi, Girmana Vadisi, Elazığ ’da Palu, Harput, Hazar Gölü, Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonları, Bingöl’de Çır Şelalesi, Yüzen Adalar, Ilıcalar, Tunceli’de Munzur Gözeleri, Munzur Vadisi gibi turistik yerler başta olmak üzere tarihi ve turistik mekanları gezen sosyal medya fenomenleri bol bol fotoğraf ve video çekimi gerçekleştirdiler. Çektikleri görselleri sosyal medya hesaplarından paylaşan sosyal medya fenomenleri takipçilerini gezmeleri için bölgeye davet ettiler.

FENOMEN YEŞİLBAŞ: TÜRKİYE’NİN BU GÜZELLİKLERİNİ, YERİNDE GÖRMEK BİZİ ÇOK ETKİLEDİ

‘Sen de Gitmelisin’  Sosyal Medya Platformu Yöneticisi Osman Yeşilbaş, Fırat Kalkınma Ajansının Fırat’ı Keşfet Projesi kapsamında Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini on günlük program kapsamında tanıtmaya çalıştıklarını ifade etti. Yeşilbaş, programın çok güzel geçtiğini belirterek, “Türkiye’nin bu güzelliklerini, doğasını, insanını burada yerinde görmek bizi çok etkiledi.  Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarından çok etkilendik. Çok beğendik. Ayrıca Malatya’da her köşe başında bir müze çıkacakmış gibi bir durum var. Doğası da çok güzel. Levent Vadisi ve Darende ilçesi yine bizi çok etkiledi” diye konuştu.

FENOMEN İNCİ AŞIK, BÖLGEYİ HERKESİN GELİP ZİYARET ETMESİ TAVSİYESİNDE BULUNDU

‘Sen Bana Baksana’ sosyal medya platformu sahibi İnci Aşık da TRB1 Bölgesinin (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirterek, herkesin gelip ziyaret etmesi, görmesi ve gezmesi tavsiyesinde bulundu.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu ise TRB1 Bölgesi illerinin bulunduğu toprakların çok verimli olduğunu söyledi. Ajans olarak bu verimli toprakların kalkınmasına yönelik önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Yoğunlu, bölge turizminin de gelişmesine yönelik çok önemli projeleri hayata geçirdikleri kaydetti.

 “PANDEMİNİN SONA ERMESİYLE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIN MEYVELERİNİ TOPLAYACAĞIZ”

Yoğunlu, bölgenin tarihi, kültürü ve doğasıyla önemli bir turizm potansiyelini içerisinde barındırdığının altını çizerek, şöyle konuştu: “Bölgemiz, kendine has doğası, kültürel ve tarihi değerleriyle ön plana çıkıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bölgemizde çok sayıda tarihi eser yer alıyor. Biz de ajans olarak bölgemizi her bakımdan tanıtımını yaparak yurt içinden ve yurt dışından turisti bölgemize getirerek bölgemizin turizm hareketliliğini artırmak istiyoruz. Bu yönde de önemli çalışmalara imza atıyoruz. Ajansımızın Turizm, Tanıtım ve Markalaşma Faaliyetleri kapsamında sosyal medya fonemenleri, bloggerlar ve turizm acentesi sahiplerini farklı tarihlerde bölgemizde ağırladık. Benzeri çalışmalarımız devam edecektir. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen Covid 19 Pandemisinin sona ermesiyle inşallah yapmış olduğumuz bu çalışmaların meyvelerini toplayacağız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.