Toprak; “18 Temmuz’a kadar hazır olunması imkansız!”

ABONE OL
28 Haziran 2020 13:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Toprak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglere devam kararını değerlendirerek, federasyonun kararını gözden geçirmesinde fayda olduğuna dikkat çekti. Başkan Toprak; “Belediyespor olarak antrenman programı belirlesek de, antrenmanlara başlayamayan onlarca takım var. 18 Temmuz’a kadar hazır olunması da imkansız.” dedi.

 

 

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 18 Temmuz’da liglerin kalan bölümünü oynatma kararına 2. ve 3. lig kulüplerinden büyük tepki var. Uzun süredir ligler devam edecekmiş̧ gibi antrenmanlarına devam eden Elazığ Belediyespor’da Kulüp Başkanı Ahmet Toprak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun devam kararını değerlendirdi.  Yeni tip Korona virüse karşı Süper Lig ve 1. Lig kulüplerinin dahi mücadele etmekte zorlandığına dikkat çeken Toprak; “2. ve 3. Lig’de bu virüse karşı mücadele eden takımların kısıtlı imkanlarla mücadele etmesinin olanaksız olduğunu” dile getirdi.

“BİR ÇOK TAKIM EKONOMİK YÜKÜN ALTINDA KALACAK”

Ligde mücadele den 89 takımdan 80’inin TFF’ye oynatılmaması yönünde çağrıda bulunmasına rağmen verilen kararın yanlış olduğunu düşündüklerini vurgulayan Elazığ Belediyespor Başkanı Ahmet Toprak; “2. ve 3. Lig kulüplerinin maddi durumları zaten ortadadır. Daralan ekonominin altında süper lig ve 1. lig kulüpleri kalıyor. Alt liglerin ayakta durması çok çok zor bir ihtimaldir. Bir çok takım bu ekonomik yükün altında kalacaktır. Futbolcular kalan 6 maça çıkmamak için diretiyor. Her ne kadar biz Elazığ Belediyespor olarak antrenman programı belirlesek de, antrenmanlara başlayamayan onlarca takım var. 18 Temmuz’a kadar hazır olunması da imkansız. Diyelim ki hazır olundu, bu lig seviyelerinde çoğu takımın stadyumları yetersiz, sentetik ve ışıklandırma imkanı yok. Nasıl olacak bu iş? Yazın tam sıcak döneminde çocuklara virüs bulaşır mı endişesi bir tarafa, güneşten nasıl korunacakları ayrı bir tarafa” dedi.

Img 20200628 Wa0165

“BİZ HAZIRIZ AMA TFF SÜRECİ NASIL İDARE EDECEK?”

Elazığ Belediyespor’un güçlü idari ve teknik yapısıyla ligler devam edecekmiş gibi antrenman programlarını sürdürdüğünü dile getiren Toprak, “Elazığ Belediyespor, verilecek her türlü karara karşı hazırlıklıydı. Bizim tek endişemiz ve TFF’den beklentimiz kulüplerin ortak sesine kulak vermesiydi. Her kulübün bu süreçte 450-500 Bin TL zararı olacak.Yanlışa yanlış, doğruya doğru. Temmuz 18’de maçlar başlıyor. Tüm kulüplere koronavirüs testleri nasıl yapılacak? Bu kadar kulüp deplasmanlara hangi hijyen şartlarında ve nasıl gidecek? Cabası TFF oynatılması yönünde karar veriyor ama hiçbir kulübe maddi destek sağlamıyor. Cevap bekleyen bir çok sorunun arasında bizim beklentimiz Türkiye Futbol Federasyonu’nun zaten sancılı olan alt liglerin sorunlarını bu pandemi sürecinde fırsata çevirip, köklü, ileriye dönük bir şekilde Türk futbolu adına cesur kararlar almasıdır. Pandemi süreci iyi değerledirip, Türk futbolunun yeniden yapılanması alt ligler ve altyapının ekonomik yapısının yeniden düzenlenmesine ihtiyaç var. Sonuçta gelir, gideri karşılamadığı için ister istemez hiç bir kulüp uzun vadeli yatırıma dayalı planlama yapamaz. Bizim 2. ve 3. liglerin beklentisi çoğunluğun sesine kulak verilmesi ve bu sürecin fırsata çevirilip cesur kararlar alınmasıydı. verilen bu karara Ne yazıkki çoğu kulübün zarar görmesi önümüzdeki süreci futbol adına daha sıkıntılı bir sürece sevk edecektir.” ifadelerini kullandı.

“HER KARARA SAYGILIYIZ”

Elazığ Belediyespor’un önceliğinin her zaman Türk Futbolu’nun ileriye gitmesi olduğunu söyleyen Başkan Ahmet Toprak, “Elazığ Belediyespor, her zaman Türk futbolunu ve geleceğini göz önünde tutarak hareket eden bir kulüp olmuştur. Verilecek her karara saygılıyız ama bu süreçte çoğunluğun beklentisinin gözden geçirilmesinde fayda görüyoruz” şeklinde konuştu. Spo Servisi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.