TKDK; yatırımcıların pusulası olmayı sürdürüyor!

ABONE OL
12 Kasım 2020 18:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz ile hem deprem hem de pandemi gibi süreçlerden geçtiğimiz süre zarfında yatırımcıların pusulası; TKDK’nin yatırımcılara olan desteklerini konuştuk. Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Yılmaz; onlarca yatırıma milyonlar aktarıldığını ifade ederek, TKDK’nin hibe destekleri sayesinde Elazığ’ımızda 548.10 Milyon TL’lik yatırım yapıldığını vurguladı.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN/ÖZEL

Yatırımcıların pusulası; TKDK’nin ilimize sağladığı katma değerler deprem ve pandemi gibi zorlu süreçlerden geçerken büyük bir önem kazandı. Fırat gazetesi olarak bizler de bu zor süreçlerde TKDK’nin çalışmalarını TKDK Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz’dan öğrendik. İşte Yılmaz’ın açıklamalarının detayları da şöyle…

“PERSONELİM İÇİN EN BÜYÜK TEŞEKKÜR; HAYATA GEÇEN YATIRIMLARDIR!”

Personelinin son derece özveri ile çalıştığını kaydeden TKDK Elazığ İl Koordinatörü İ. Sertaç Yılmaz, “Elazığ TKDK her zaman olduğu gibi; deprem ve pandemi sürecinde de ekonomik atılımların hızını düşürmeden devam etmesi noktasında kararlılıkla proje inceleme ve kontrol sürecini yürütmektedir. Gerek yatırımı devam eden gerekse sözleşme aşamasında olan projelerin hızlı şekilde netice alması için esnek çalışmaya geçmeyip, üstüne fazla mesai yaparak çalışmaktadır. Bu noktada Koordinatörlüğümüz personelleri tebrik ve teşekkürü hak ediyor. Tabi personelimiz bu özverili çalışmayı tebrik ve teşekkür almak için yapmamaktadır. Personel için en büyük teşekkür hayata geçen yatırımlardır” dedi.

ONLARCA YATIRIMA MİLYONLAR AKTARILIYOR!

“TKDK yatırımları devletin bütün kurumlarının dikkatini çekmeyi başarmıştır” diyen Yılmaz; “En son Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin açıkladığı IPARD II 9. Çağrı 1. Grupta projelerinde Elazığ’ımızın da 14 adet projesi sözleşme imzalamaya hak kazanan projelerdir. Bu projelerimizin toplam yatırım tutarı yaklaşık 16 milyon TL olacaktır. Bu projelerin sektörlerine baktığımızda 9 adet GES projesi, 2 adet bitkisel üretim, 1 adet Kırsal turizm, 1 adet su ürünleri yetiştiriciliği ve 1 adet katma değerli ürünler olmak üzere 14 projemize yatırım sonunda verilecek destek miktarı ise yaklaşık 9 milyon TL olacaktır. Aynı çağrı kapsamında sunulan projelerden 82 tanesinin incelemesi devam etmektedir” dedi.

“ELAZIĞ’IMIZA 548.10 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPILDI!”

Elazığ’a kazandırılan yatırımlara da açıklık getiren Yılmaz; “Toplam olarak 370 projeye 285.50 Milyon TL hibe sağlanmış olup bu hibenin 241.40 Milyon TL’si ödendi, 44.10 Milyon TL’yi ödeyeceğiz. Bu hibeler sayesinde; 548.10 Milyon TL yatırım yapıldı. Elazığ iline; 61 süt üretim tesisi, 35 besi çiftliği, 134 kanatlı et üretim tesisi, 9 süt işleme tesisi, 1 süt toplama merkezi, 10 kırmızı et işleme tesisi, 1 su ürünleri işleme tesisi, 6 meyve-sebze işleme, soğuk hava deposu, 7 bitkisel üretim, işleme ve pazarlama projesi, 26 arıcılık projesi, 22 zanaatkârlık ve katma değerli ürünler projesi, 19 kırsal turizm tesisi, 20 su ürünleri üretim tesisi, 19 yenilenebilir enerji tesisi, kazandırılmıştır” diyerek açıklamasını tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.