Teknoloji çağında bu kirlilik gerekli mi?

ABONE OL
4 Haziran 2018 19:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknolojinin giderek geliştiği ve artık birçok şeyin sosyal medya kanalları ve internet üzerinden yapıldığı bu dönemde seçim afişleri yine caddeleri dolduruyor. İnanılmaz bir görüntü kirliliğine neden olan bu afişler, “Teknoloji çağında bu kirlilik gerekli mi?” diye sorduruyor.

 

 

Haber: Faik AKGÜN/ÖZEL

Seçimlerin yaklaştığını en bariz sokaklarda görüyoruz. Caddeler boyu asılan afişler, gezici araçlar ile yüksek sesle yapılan propagandalar seçimlere az zaman kala çığırından çıkıyor. Bu aralar İlimizin cadde ve sokakları da parti bayraklarının işgali altında…

TEKNOLOJİ YETERLİ GELMİYOR MU?

Oysa günümüz teknoloji ile birçok şey artık internet üzerinden ve özellikle sosyal medya kanallarından yapılıyor. Ev alıp satarken, araç kiralarken, düşüncelerimizi yayarken hep bu mecraları kullanıyoruz. Hatta sosyal medya o kadar etkili bir durumda ki bir haber anlık iletiler sayesinde dakikalar içinde şehrin her kemsine rahatlıkla yayılabiliyor. Durum böyleyken partiler özellikle ana arterlerde boş buldukları her yere milletvekili adaylarının afişlerini ya da parti bayraklarını asmayı adeta görev edinmiş durumdalar. Partilerin çevre ve görüntü kirliliğini umursamayan bu yaklaşımı vatandaşları da rahatsız ediyor. Vatandaşlar partilerin cadde ve sokakları adeta boyacı küpüne benzettiğini bunun doğru bir yaklaşım olmadığını, artık bayrak ve afişlerin oy tercihlerini etkilemediğini ifade ederek bu durumun çevre ve görüntü kirliliğine sebep olduğu için kendilerini rahatsız ettiğini belirtiyorlar. Vatandaşlar geldiğimiz koşullar içerisinde partilerin seçmene kolaylıkla ulaşabileceği mecraların sayısının arttığını vurgulayarak partilerin vaatlerini ve siyasi düşüncelerini bu mecralarda üzerinden yaymalarını sokak ve caddelerin bütün vatandaşların ortak kullandığı kamusal alanlar olması sebebiyle bu alanların afiş ve parti bayraklarından arındırılmasını da istiyorlar. Bunu düşünen vatandaş şu soruyu sormaktan da geri durmuyor; Teknoloji çağında bu kirlilik gerekli mi?

 

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.