Tarihin kara lekesi; 28 Şubat!

Tarihin kara lekesi; 28 Şubat!

ABONE OL
28 Şubat 2021 15:10
Tarihin kara lekesi; 28 Şubat!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

28 Şubat 1997 postmodern darbesinin üzerinden tam 24 yıl geçti. Başörtülü öğrenciler okullarına giremedi, süreç arkasında milyonlarca mağdur bıraktı. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasiler, 28 Şubat darbesinin yıl dönümünde sosyal medyadan darbe karşıtı paylaşımlarda bulunarak; darbenin insanlık suçu olduğuna dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 28 Şubat darbesinin 24. yıl dönümünde paylaştığı videoda;  “Darbe bir insanlık suçudur. #28Şubat’ı yaşadım, 28 Şubat’ın farkındayım” ifadelerini kullandı. Başkan Erdoğan’ın ve ilimiz siyasilerinin 28 Şubat paylaşımları haberimizin içeriğinde…

 

 

Haber: Songül DURSUN

Tarihe postmodern darbe olarak geçen 28 Şubat’ın 24’üncü yıl dönümünde başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasilerden mesajlar yağdı. İşte o mesajlardan bazıları…

ERDOĞAN: 28 ŞUBAT’IN FARKINDAYIM!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı videolu paylaşımda; “Darbe bir insanlık suçudur. #28Şubat’ı yaşadım, 28 Şubat’ın farkındayım.28 Şubat döneminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydım. Okuduğum bir şiir sebebiyle hukuksuz bir şekilde hapse atıldım ve siyasi hayatım bitirilmek istendi. Şu an halkın oylarıyla seçilmiş ilk Türkiye Cumhurbaşkanı olarak görev yapıyorum. Her türlü engellemelere rağmen aziz milletime hizmet ediyorum. Darbe insanlık suçudur. 28 Şubat’ı yaşadım. 28 Şubat’ın farkındayım” dedi.

BULUT: MESAJ AÇIKTI; BİZİM İSTEDİĞİMİZ KADAR YÖNETECEKSİNİZ!

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Elazığ Milletvekili Metin Bulut: 28 Şubat gazete fotoğraflarıyla bir paylaşım yaparak şu ifadeleri kullandı:  1960 Askeri darbesinden 28 Şubat Post Modern Darbesine oligarşi her on yılda bir yönetime el koyarak bu ülkede darbeler kuşağı oluşturdu. Darbe korkusu Demokles’in Kılıcı gibi siyasetin üzerinde sallanıp durdu. Mesaj açıktı: Bizim istediğimiz kadar yöneteceksiniz.

“TOPLUM ÇOK BOYUTLU BİR SALDIRI VE TAZYİK ALTINDAYDI”

Baskılar, siyasi yasaklar, saldırılar, ticari işletmeleri batırma hamleleri, hicretler, cezaevi süreçleri bir süreç olumlu-olumsuz tüm etkileriyle birlikte yaşanıyordu. Millet şiddetten uzak durarak, örnek bir duruşla haklarını talep ederek önemli bir sınavdan geçiyordu. Darbe ile birlikte muhafazakar kesim üzerinde baskılar da artmıştı. Toplum çok boyutlu bir saldırı ve tazyik altındaydı. Yeni arayışlar, hicretleri getirmişti. Eğitimini tamamlamak için yurt dışına giden gençler, gün gelecek ciddi bir birikim ile yurtlarına döneceklerdi. Darbe gerçekleşti. Yasaklar, baskılar, kovuşturmalar başladı. Zulme ve adaletsizliğe karşı hakkı tutup kaldıran, şiddetten uzak nümayişler de eş zamanlı başladı. Hak arama tarihinin en seviyeli ve en güzel örnekleri arasında gösterilebilecek nümayişler gerçekleştirildi.

“28 ŞUBAT, KÖKÜ DIŞARIDA KOLLARI İÇERİDE BİR DARBE MÜHENDİSLİĞİDİR”

28 Şubat darbe tasarımı kurgulanmış olaylar, sahte ve transfer edilmiş kişilikler üzerine oturtuldu. Önceki darbelerde perde arkasında duran sermaye, medya ve darbe sever siyasiler ve bürokratlar en ön safta konumlanmıştı. 28 Şubat oligarşinin halka karşı topyekûn kalkışmasıydı.. 28 Şubat Darbesi kamu idaresini, siyaseti, eğitim hakkını, inanç özgürlüğünü, ticari faaliyetleri, sivil toplum faaliyetlerini hedef alan uzun soluklu bir darbe tasarımıydı Millete, onun derununa güvenmiyorlardı. Bu toprakların evlatlarına hiçbir darbeci ve destekçisi asla güvenmez. O’nun kendisiyle yeniden buluşmasını engellemek ister. Tüm darbeciler için millet sadece yığındır. Tüm refleksleri ve tepkileri dikkatle izlenmesi gereken yığın.

“DARBECİLER, HEDEFE KİLİTLİ ROBOTLARDIR”

Her darbe uzun yıllar yönetmek üzere kurgulanır. 28 Şubat bin yıllığına yapılmıştı. Milletin inanç değerleri bin yıllığına baskılanacaktı. Milleti kontrol altına almak istiyorlardı. Bunlar ve sahipleri milleti neden bin yıllığına prangaya vurmak istiyordu? Neden korkuyorlardı? Bunun için işler kontrollerinden çıktığı anda darbeye uygun ortamlar hazırladılar. Gerekli şartları oluşturmak için toplumsal gerilim ve çatışmalardan imtina etmediler. Hiçbir darbe iki gün içinde tasarlanıp gerçekleştirilmez. Darbeye giden yollar bir mühendislik ürünüdür. 12 Eylül öncesi olaylar ve oligarşinin süreci kontrollü izlemesi, büyütmesi, darbe için şartların olgunlaşmasını beklemesi açık bir darbe mühendisliğiydi. Darbe öncesi ve sonrası yaşanılan tüm acılar ve ölümler bu mühendisliğin tasarımıdır. Darbeciler hedefe kilitli robotlardır.

“28 ŞUBAT’IN BİZE MALİYETİ 400 MİLYAR DOLAR”

28 Şubat’ın bize maliyeti 400 milyar dolar (ölçülebildiği kadarıyla). 28 Şubat ile bankaların içi boşaltıldı. Bu yönü ile 28 Şubat Türkiye’ye karşı yapılmış büyük bir operasyondur. İki ayaklı bir operasyon; önce inanç değerlerine, sonra ekonomisine yönelik ciddi bir operasyon.

AĞAR: UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

AK Parti Elazığ Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, AK Parti Genel Merkez Ege Bölge Koordinatörü Tolga Ağar: Demokrasi tarihimizin kara lekesi  #28Şubat darbesini unutmadık ve unutturmayacağız.

DEMİRBAĞ; TARİHİMİZDE KARA BİR LEKE OLARAK KALACAK!

AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ: Başörtülü oldukları için uğradıkları zulümleri, Demokrasiye yapılan balans ayarını, İnanç özgürlükleri ellerinden alınan kardeşlerimizi, Demokrasimize vurulan darbeyi ve tarihimizde kara bir leke olarak kalacak #28Şubat’ı; UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!!!

ŞERİFOĞULLARI: MİLLETİMİZİN GÜÇLÜ İRADESİ KARŞISINDA HİÇBİR PRANGA DAYANMAYACAK

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları: “Bin yıl sürecek” denilen, demokrasi tarihimize kara leke olarak geçen  #28Şubat’ı unutmadık, unutmayacağız. Milletimizin güçlü iradesi karşısında, dün olduğu gibi bugün de yarın da hiçbir pranga dayanmayacak.

YILDIRIM: RABBİM BİZLERE BİR DAHA ÖYLE GÜNLER YAŞATMASIN

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım: Allah’ın yardımı ve milletimizin basireti sayesinde bin yıl sürecek denilen #28Şubat kısa sürede tarihin derinliklerinde kaybolup gitti. Rabbim bizlere bir daha öyle günler yaşatmasın, birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.