“SİYASETÇİ, EKMEĞE İHTİYAÇ DUYANLAR ARASINDA; TARAF OLMAZ!”

ABONE OL
10 Temmuz 2020 18:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçtiğimiz haftalarda Fox Tv’de yayımlanan Çalar Saat Programına katılarak yine ulusal gündemde Elazığ’ımızın sesi olmayı sürdürdü. Vekil Erol, “Elazığ İş- Kur aracılığı ile işe alımların noter huzurunda kura çekimi ile yapılmasını sağladım. Çünkü bir siyasetçi, ekmeğe ihtiyacı olanlar arasında taraf olmamalıdır” dedi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol geçtiğimiz günlerde bu kez İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat Programına konuk oldu. Vekil Erol, programda hem ulusal gündemde tartışılan konulara eğildi hem de sözlerinde Elazığ’ı yine gündeme getirdi. İşte Vekil Erol’un çarpıcı birkaç söylemi…

“ÇOKLU BARO İSTEĞİ İYİ NİYETLİ BİR ÖNERİ DEĞİL”

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol; “Türkiye’de ekonomiye dair ciddi sıkıntılar var. Türkiye’deki ekonomik krizin vatandaş üzerindeki yansımasının toplumda siyaset malzemesi olmaması adına; iktidar her hafta gündemi değiştirmeye rağmen çıkışlar yapıyor” dedi. Baro başkanlarının haklarının kısıtlandığını da iddia eden ve buna tepki gösteren Vekil Erol; “Baro başkanları normal sivil toplum örgütlerinin başkanları değil. Altlarında kullandıkları makam arabalarının plakaları bile resmi. Baro başkanları yarı kamu statüsündedir. Baro başkanları devlet ve millet adına da görev yaparlar kendilerinin öyle bir özelliği de vardır. Bu nedenle bir baro düzenlemesi yaparken baro başkanlarının görüşünü almadan mecliste bu konuyu görüşürseniz. Çoklu baroyu devlet içinde devlet olarak görmekteyiz” diyerek bunun iyi niyetli bir öneri olmadığını ifade etti.

“PARLAMENTONUN ENERJİSİ HARCANIYOR”***

“Bu yasa geçerse paralel barolar açığa çıkacaktır” diyen Vekil Erol; “Türkiye’de pandemi krizinin hala riskleri varken ve bundan kaynaklı ekonomik sıkıntılar varken;  yapısal ve kamusal reformları konuşmazken; bu gerekçeler ile Türkiye’nin ve parlamentonun enerjisi harcanıyorsa bunun altında bir art niyet aramak lazım. Bu doğru bir uygulama değil. Burada kesinlikle bir şey var. Yeni tartışmalar ülkemizin gündemine gelebilir. Çoklu baro düzenlemesi parlamenter sistemimize ve kamu düzenine aykırı bir sistemdir” diyerek bu konu özelindeki görüşlerine açıklık getirdi.

“DEVLETİN KURUMLARI SİYASALLAŞTI”***

Türkiye’nin en önemli gündeminin ekonomi olduğuna açıklık getiren Vekil Erol; “Şu anda inanın insanlarımız evlerine ekmek götüremez durumda. Özellikle hizmet sektörü çökmüş durumda. Tarım çökmüş durumda. Çiftçi elektrik parasını ödeyemediği için çiftçinin suları kesilmiş ve ürünler tarlada çürümüş. Türkiye’de aslında tartışılması gereken yönetim krizidir. Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi ile partiler devlet olmakta” ifadelerini kullanarak devletin kurumlarının siyasallaştığını belirtti.

“AİLEYE YÖNELİK PAYLAŞIMLAR DOĞRU DEĞİL!”

Sosyal medyadaki düzenlemeye yönelik bilgiler veren Vekil Erol; “Aileye yönelik yapılan paylaşımlar doğru değil. Siyasetin ilgi alanı insanların aileleri ile ilgili olmamalı. Bir olumsuzluktan yola çıkarak, insanların özgürlüğünün kısıtlanması doğru değil” ifadelerini kullandı.

“HER SİYASETÇİNİN BİRİNCİ ÖNCELİĞİ DEVLET OLMALI”***

Sözlerini sürdüren Vekil Erol; “Milletvekili milletin vekilidir. Milletvekilinin iktidarı muhalefeti olmaz. Beceriklisi ve beceriksizi olur.  Her siyasetçinin birinci önceliği devletin devamlılığı olmalıdır.  Türkiye’de bu değişti” diyerek sözü partisinin yerel seçim başarılarına getirdi.

“ERKEN SEÇİM KARARI İLE İLGİLİ TEK OTORİTE DEVLET BAHÇELİ’DİR!”***

Vekil Erol, liyakatli bir şekilde işe alımların yapılması gerektiğinin altını çizerek bu konuda Elazığ’da da İş- Kur alımlarını değiştirdiklerini ifade ederek; “İş-Kur alımlarının eskiden parti binalarında listeleri olurmuş.  Ama ben orada noter huzurunda bunu kura ile alım yaptırdım. Çünkü siyasetçi, ekmeğe ihtiyaç duyan; rızkını arayan kişiler arasında taraf olmaz ve herkese adil olmalıdır” ifadelerini kullandı. Erken seçim beklentisi olup olmadığına da açıklık getiren Vekil Erol; “ Erken seçim ile ilgili tek otorite  Devlet  Bahçeli’dir. 2023 yılında genel ve yerel seçimlerin birleşebileceğini düşünüyorum. Millet ittifakında bir çatlama değil yeni eklemeler olur. Bizim ittifakımız, Türkiye’yi özgürleştirme adına bir ittifaktır” dedi.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.