ŞANLI TARİHİMİZE ÇAMUR ATILAMAZ!

ŞANLI TARİHİMİZE ÇAMUR ATILAMAZ!

ABONE OL
25 Nisan 2021 14:55
ŞANLI TARİHİMİZE ÇAMUR ATILAMAZ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerika Birleşik Devletleri tarafından Türkiye ile ilgili Ermeni soykırımı açıklaması yapıldı. Yapılan bu açıklamanın ardından ilimiz bürokratları, siyasileri ve de STK temsilcileri, ABD’ye tarihi cevaplar verdi.  Açıklama yapanların hemen hepsi; ABD’nin kendi kara tarihine bakmasını ve milletimizin şanlı tarihine çamur atmaması gerektiğini belirtti.

Haber: Kübra TÜRKAN

ABD Başkanı Joe Biden, Ermeni lobisinin ve diasporasının baskıları ve iç siyaset hesapları ile 1915 olaylarına ilişkin son derece tepki çeken kara bir propagandaya imza attı. Biden’in açıklamasına  ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimiz genelinde de ciddi bir tepki gösterildi. İlimiz; bürokratları, siyasileri ve de STK temsilcileri bu duruma tepki gösterdi. İşte gelen tepkiler…

VEKİL BULUT: BİZİM TARİHİMİZDE SOYKIRIM YOKTUR! SOYKIRIMCI KENDİLERİDİR!

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut; “Kadim birlikteliklerin parçalanması ve halkların birbirine düşmanlaşmasının, yabancılaşmasının en temel aktörü soykırımcı, sömürgeci ABD, Batı ve lobileridir. Emperyal ataklarıyla dokunulmadık halk ve toprak bırakmadılar. Yer yer kadim halkları yok ettiler. Sömürgecilerin ve soykırımcıların binbir yüzü var. Ama en bilinen yüzleri kendilerini gizlemek için sürekli gürültü çıkararak başkalarını suçlamalarıdır. ABD ve Batı soykırım ile suçlarken sözde insan hakları, sözde demokrasi makyajlı bu çirkin ve eğreti yüzü kullanıyor. Türkiye’nin bizim tarihimizde soykırım asla yoktur; gelin arşivleri açalım ve bu işi tarihçilere bırakalım. Çağrısına kulak tıkayanların ve destekçilerinin ABD Başkanına soykırım dedirtmiş olmalarının bizim açımızdan bir hükmü yoktur. Soykırımcı kendileridir” dedi.

VEKİL BALIK: MİLLETİMİZİN ŞANLI TARİHİNE ÇAMUR ATMAKTLAR!

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ise; “Batı medeniyeti, dünyaya sömürgecilikten başka bir şey vadetmemiş; sadece savaş, zulüm ve baskı amaçlamıştır. Tarihi boyunca mazlumlara ensar olan Milletimizin şanlı tarihine çamur atmak isteyenlerin mesnetsiz ‘soykırım’ ifadesini şiddetle kınıyorum”  diyerek batının sömürgeciliklerini hatırlattı.

VEKİL AĞAR, TARİHİ HATIRLATTI VE KARARIN YOK HÜKMÜNDE OLDUĞUNU BELİRTTİ!

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “ABD Başkanı’nın 1915 Olayları ile ilgili soykırım iftirasını şiddetle kınıyorum. Soykırım yalanı aziz milletimize atılmış büyük bir iftiradır. Biden’ın sözleri bizim nazarımızda yok hükmündedir” diyerek Ermeni terör örgütü ASALA’nın şehit ettiği Türk diplomatlarımızı saygı ve rahmetle yâd etmeyi de ihmal etmedi.

VEKİL DEMİRBAĞ: KENDİ TARİHLERİNE BAKSINLAR!

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Siyasi beklentileri uğruna, tarihi ve hukuku hiçe sayarak, kendi geçmiş tarihine bakmadan ve utanmadan, ABD Başkanı Biden’ın 1915 Olayları ile ilgili Türkiye için yok hükmünde olan açıklamasını, kesinlikle kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

VEKİL EROL: BİDEN’İN AÇIKLAMASI; TARİHSEL GERÇEKLİĞE SIĞMAMAKTADIR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol ise; “ABD Başkanı Joe Biden’ın, emperyalistlerin 100 sene evvel bu topraklardaki emelleri yüzünden 1915’te yaşanan olayları ‘soykırım’ olarak nitelendirmesi ne evrensel hukuka ilkelerine ne de tarihsel gerçekliğe sığmaktadır. Ülkemize yönelik böylesine bir suçlamayı şiddetle kınıyorum!” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: BİZİM GEÇMİŞİMİZDEN İNSANLIK ÖĞRENİN!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Tarihi soykırımlarla dolu olanların, bizim geçmişimizden öğrenecekleri tek şey barış, kardeşlik ve insanlıktır! Soykırım görmek istiyorsanız, kendi tarihinize bakmanız yeterli!” diyerek soykırımı kendi tarihlerinde armaları gerektiğine işaret etti.

BAŞKAN YILDIRIM: İKİYÜZLÜ POLİTİKALARLA TARİHİN GERÇEĞİ DEĞİŞMEZ!

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “İki yüzlü ve menfaat odaklı politikalarla tarihin gerçeklerini değiştiremeyeceksiniz. Tarihi gerçeklerle çelişen, deliller yerine lobiler üzerinden yürütülen 1915 olaylarına ilişkin bu kirli propagandayı kınıyorum” şeklinde görüş bildirdi.

SERDAR: BİDEN’İN AÇIKLAMALARI; TARİHİ VE HUKUKİ KANITLARDAN YOKSUN! KOCA BİR YALANDIR!

AK Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşleri Başkan Yardımcısı Av. Ömer Serdar ise; “Biden’in, Ermeni lobisini memnun etmek için yaptığı açıklamalar, tarihi ve hukuki kanıtlardan yoksun koca bir yalandır. 1915 olayları, AİHM tarafından da soykırım olarak görülmemiştir. Buna rağmen böylesi bir yalanı savunmak, hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir” dedi.

REKTÖR GÖKTAŞ: BİDEN’İN SÖYLEMLERİ TARİHİ GERÇEKLERE AYKIRI; ALENİ BİR YALANDIR!

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş; “Sözde Ermeni soykırımı iftirası bilimsel ve hukuki hiçbir dayanağı olmayan, tarihi gerçeklere aykırı aleni bir yalandır. 1915 olayları ile ilgili kirli siyasi hesap peşinde koşanların, tarihi gerçekleri çarpıtarak kin, nefret ve nifak tohumları ekme yönündeki açık bir gayret içerisinde olmalarını şiddetle kınıyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şanlı tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. 1915 olaylarıyla ilgili yapılan talihsiz açıklamayı tümüyle reddediyoruz” ifadelerine yer verildi.

BAŞKAN ARSLAN: TÜRKİYE OLDUBİTTİLERE MEYDAN VERECEK BİR ÜLKE DEĞİL!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ise; “Siyasi hesap ve popülist kararlarla tarih değiştirilemez. Tarihi gerçekleri çarpıtan bu karar, Türk-Amerikan ilişkilerine yarar değil zarar verecektir. ABD Başkanı Joe Biden, Ermeni lobisinin ve diasporasının baskıları ve iç siyaset hesapları ile1915 olaylarına ilişkin bu açıklamayı yapmıştır. Oysa Türk tarihi dünya üzerinde her millete nasip olmayacak şekilde şan ve şerefle doludur. ABD NATO’nun en güçlü müttefiki olan iki ülke arasında tarihi gerçeklerin dışında Ermeni diasporasının baskısına yenik düşmüş ve ilişkileri onarılması güç bir noktaya taşımıştır. ABD bu karar ile ne kaybedip ne kazanacağını iyi değerlendirmeli ve mantık ölçüleri içerisinde hareket etme durumundadır. 85 milyonluk nüfusu ile bugün bulunduğu coğrafyanın denge unsuru konumunda olan Türkiye böyle dayatmalara ve oldubittilere meydan verecek bir ülke değildir” dedi.

BAŞKAN IŞIKVER: ABD OLMAYAN TARİHİNİ; SOYKIRIMLA BEZEMEKTE!

ABD’nin tarihi olmayan bir devlet olduğunu belirterek açıklamasına başlayan  Milliyetçi Hareket Partisi( MHP) İl Başkanı Semih Işıkver; “Tarihi olmayan devlet ABD…Olmayan tarihini dahi soykırımlarla süsleyen bezeyen devlet Amerika.. Dünya Sultan Süleyman’a kalmadı, sana da kalmaz. Kalmayacak” dedi.

BAŞKAN BAHŞİ: HAYDUT BİR DEVLETTEN TARİH DERSİ ALACAK HÂLİMİZ YOK!

Eğitim Bir- Sen 1 No’lu Şube Başkanı ve Memur- Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi; “Kadim bir tarihi olan, kökü binlerce yıl öncesine dayanan bir medeniyetin temsilcileri olarak kısa olan tarihi kanlı, eli silahlı, haydut bir devletten tarih dersi alacak halimiz yok. Siyasi ve emperyalist hesapları için tarihi çarpıtanlara kimse itibar etmez. Tarih onların yazdığı gibi değil, bizlerin yaşadığı gibidir. Bilimsel ve hukuki hiçbir dayanağı olmayan bu  soykırım iddiaları kin ve nefret tohumu ekmekten başka bir şeyi amaçlamamaktadır. Bu bağlamda tarih arşivlerin açılmasını ve ak ile karanın tüm dünyanın önüne serilmesini istiyoruz. ABD soykırım görmek istiyorsa kendi kanlı tarihine bakmalıdır. 15 milyon Kızılderilinin kanı ABD’nin ellerindedir. Vietnam, Kore, Afganistan, Hiroşima, Nagazaki, Irak ve Suriye’de milyonların katili ABD’dir” ifadelerini kullanarak, bizim şanlı tarihimizde imha değil, ihya ve imar söz konusu olduğunu belirtti.

BAŞKAN OR: TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNDE SOYKIRIM YOKTUR!

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ise, “Türk Milletinin tarihinde soykırım yoktur. Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek açıklamanın Türk milletinin onur ve itibarına yönelik ağır bir saldırı içerdiğini belirtti.

BAŞKAN KANGAL: BU AZİZ MİLLETE İFTİRA ATMADAN, KENDİ KARANLIK TARİHİNE BAKSINLAR!

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal, “Şanlı tarihimizde hiçbir zaman zulüm olmadığı gibi, soykırım da yoktur. Bu Aziz Millete iftira atmaya çalışanlar, kendi karanlık tarihlerini unutmasınlar!” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP