Sanayi Mahallesi sakinleri, kurumlardan şikâyetçi!

Sanayi Mahallesi sakinleri, kurumlardan şikâyetçi!

ABONE OL
4 Ağustos 2021 15:55
Sanayi Mahallesi sakinleri, kurumlardan şikâyetçi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Modern dünyanın aya medeniyet inşa ettiği bir çağda,  bazı kurum ve kuruluşların hizmetleri aksattığını iddia eden Sanayi Mahallesi Muhtarı Necati Karataş; “Bazı kurum ve kuruluşlar sunamadığı hizmetlerle; ne yazık ki mahallemizi çağın gerisine sabitlemekte ısrarcı olmaktadır” diyerek mahalledeki elektrik tellerinin bir türlü yerin altına taşınmadığını ifade etti. Vatandaşlar ise  bu konuda yaşadıkları sıkıntıları aktardı. Bir vatandaş ise; “Ne zengin bir milletiz, para verir ama hizmet istemeyiz” diyerek mahalle sakinlerinin bu konu üzerinde tepkisiz kalmasını eleştirdi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Mahalle sakinlerinin özellikle elektrik tellerinden şikâyetçi olduğunu aktaran muhtar Karataş; “Öyle ki neredeyse evlerin içinden geçen elektrik telleri maalesef mahallelimiz tarafından çamaşır kurutma ipleri olarak kullanılmaktadır. Her dilekçemizde, her şikâyetimizde, bahse konu talebimizin bir sonraki yatırım planına alındığına dair asılsız müjdeli haberlerden bıktık usandık” diyerek sürekli mahallelerine yönelik gerekli hizmetlerin aksatıldığı iddiasında bulundu.

“BİRÇOK HİZMETİ ÇAĞIN GERİSİNDEN TAKİP EDİYORUZ!”

“Kurum ve kuruluşlarda işini hakkıyla yapan çalışanları tenzih ediyorum” diyerek açıklamasını sürdüren muhtar Karataş; “Ancak mahalle olarak çoğu hizmetleri çağın ve şehrin gerisinden takip etmekten, kurumlara işlerini hatırlatmaktan, dilekçe sunmaktan, şikâyetçi olmaktan, yorulduk ama bir türlü kurumları görevlerini yapmaları konusunda ikna edemedik…

“ELEKTRİK TELLERİ; ÇAMAŞIR İPİ FORMATINDA, LAMBALAR İSE; AYDINLATMIYOR”

Geç kalan hizmetler yüzünden sıkıntı yaşadıklarını aktaran muhtar Karataş; “Ne yapalım? Medeniyetin ortasında çağın gerisinde hizmet almayı kabullenelim mi? Yeraltına alınmayan elektrik tellerinin çamaşır kurutma ipleri olarak tehlikeli şekilde kullanılmasını görmezden mi gelelim? Ya da kendini bile aydınlatamayan lambaları görmezden gelerek akşamları fenerle mi gezelim?” dedi.”

“YETKİLİLER, SEÇİMİ BEKLEMEDEN SESİMİZİ DUYSUN!”

Sık sık elektrik kesintileri yaşandığını da iddia eden Karataş; “Ardı arkası gelmeyen kesintileri kabullenelim mi?  Madem hizmet gelmeyecek, o zaman tüm kurumlar toplasın tasını tarağını… Bizler de bundan böyle dumanla haberleşip, eşeklerle su taşırız. Hatta taşta un öğütüp, tezek yakarak ısınırız. Ya da yetkililer sesimizi duyup sorunlarımıza seçimleri beklemeden bir el atıversin artık” diyerek bu çağda böylesi sorunların çözülemiyor olmasına adeta isyan etti.

“BALKONDA OTURUN, YÜKSEK GERİLİM TELİNE ELİNİZ DEĞER”

Muhtarın bu serzenişinin ardından mahalleli de çeşitli yorumlarda bulundu. İşte bazı mahallilerin konuya ilişkin düşüncelerinin ayrıntıları da şöyle oldu…  F.B.; “Muhtarım senin burada hiç bir suçun yok buna emin ol. Biz senin ne kadar çabaladığının farkındayız. Benim balkonda otur vallahi elini uzat neredeyse değer yüksek gerilim teline elin. Şimşek çaktığında aha kıvılcım çıkacak eve sıçrayacak diye ödümüz kopuyor. Çocuklarımızı balkonlara çıkarmaya korkar olmuşuz. Yıl 2021 olmuş millet aya gitmeye çalışıyor. Sanayi Mahallesi elektrik hatları ile harabe evler ile uğraşıyor” diyerek bu durumun mahallede ciddi sıkıntılara yol açtığını öne sürdü.

“KAMUDA DA ÖZEL SEKTÖRDE DE HİZMETLERDE SIKINTILAR VAR!”

Hizmetin ağır aksak olduğunu iddia eden bir diğer mahalle sakini ise; S.M.M.; “ Hizmeti kamu yürütünce hantal, özel sektör yürütünce pahalı ve eksik sunuluyor. Maalesef ülkemizde bu işin ayarı tutturulamıyor” diyerek işlerin kamu eliyle de özel sektör eliyle de daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

“NE ZENGİN BİR MİLLETİZ, PARA VERİR HİZMET İSTEMEYİZ!”

Para verip hizmet almadığımızı aktaran M.Ş.; “Bunlar ancak millete iban numarası verir, hizmetten yoruldular fakirler ne yapsınlar? Ne zengin bir milletiz hem onları ağa gibi yaşatıyoruz hem de hizmet istemiyoruz bizdeki yürek hepsine yeter İnşallah” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.