Sağlık Çalışanlarının çocukları için kreşler açılacak!

Sağlık Çalışanlarının çocukları için kreşler açılacak!

ABONE OL
29 Nisan 2021 21:51
Sağlık Çalışanlarının çocukları için kreşler açılacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tam kapanma döneminde sadece kısıtlamalardan muaf olan ailelerin çocukları için kreşlerin açık olacağını açıkladı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kamu-Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmamız, basın açıklamamız ve yazışmalarımız sonucunda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Kreş, Anaokulu ve gündüz bakımevlerinin açılacağını duyurmuştur” diyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’a, Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.

 

Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Karataş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kreşlerin kapatılması kararının ardından başta sağlık Çalışanları olmak üzere özel sektör ve kamuda çalışan ebeveynler yeni bir krizle karşı karşıya kaldılar. Özellikle covit-19 mücadelesinde en ön safta çalışan doktor, hemşire ve yardımcı sağlık personeli bu süreçte çocuklarına bakacak kimsenin olmaması, bakıcı bulmak isteseler bile kimsenin sağlıkçıların çocuklarına bakmak istememeleri sonucu Sağlık Çalışanlarının çocukları ortada kaldı. Kahramanca ve fedakârca covid-19 salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları,10 yaş altı çocuğu olan kadın çalışanların idari izinli sayılmalarından da muaf tutulmuştur.
Kreş ve anaokulları kapatıldığı için Sağlık Çalışanlarının çocuklarına bakacak kimse bulunmadığından çocukları ortada kalmıştı. Sağlık çalışanlarına tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmış, sağlık çalışanlarının sadece kendileri değil çocuklarının bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çıkmıştı. Sağlık çalışanlarına üvey evlat muamelesi yapılmıştı. Konu ile ilgili mağduriyeti giderme adına KAMU SAĞLIK-SEN olarak Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunmamız, basın açıklamamız ve yazışmalarımız sonucunda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Kreş, Anaokulu ve gündüz bakımevlerinin açılacağını duyurmuştur. Hayırlı olsun.
Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı ve mağduriyeti giderdikleri için başta; Cumhurbaşkanımıza ,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Derya Yanık Hanımefendiye, Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin Koca’ya teşekkür ederiz.Sendika olarak Sağlık Çalışanlarının mağduriyeti giderme adına her zaman ve her platformda yanında olmaya devam edeceğiz.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.