Proje; 300 öğrenciye uygulanacak!

Proje; 300 öğrenciye uygulanacak!

ABONE OL
24 Şubat 2021 15:49
Proje; 300 öğrenciye uygulanacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dr. Kadir Gökalp Anaokulu’nda geçen sene başlanan ‘STEM İle Tanışan Minik Yürekler’ (Little Hearts That Meet STEM) isimli e-Twinning projesi, 300 öğrenciye uygulanacak.  Aralık ayında başlayan projenin bu yılın haziran ayında sona ereceği aktarıldı.

 

 

Haber: Aysun ÇETİN

Dr. Kadir Gökalp Anaokulu Öğretmeni Yasemin Polat’ın proje kuruculuğunu yaptığı, yine aynı okuldan Derya Aslaner Saygılı öğretmenin ortak olarak yer aldığı ‘STEM İle Tanışan Minik Yürekler’ (Little Hearts That Meet STEM) isimli e-Twinning projesi aralık 2020 yılında başlayıp, 2021 haziran ayında son bulacak.

300 ÖĞRENCİ FAYDALANACAK!

Projeye katılanlar; Samime Kaya (İzmir), Elza Saforava (Azerbaycan), Zeynep Cengiz (Elazığ), Ayşe Gürcü (Elazığ), Filiz Akın Yılmaz (İzmir), Elif Menteşe (İzmir), Hediye Gül Özden (İzmir),Özgül Mutluer (Yalova) ve Melahat Kahraman’dan (Kütahya) oluşuyor. Projenin fen, mühendislik, bilim ve matematik gibi önemli alanları birbirine entegre eden bir öğretim yaklaşımı olduğu bildirildi.  Çalışma, 4 önemli disiplini bütünleştirerek; gerçekçi, iş birliğine dayalı, düşünce odaklı, günlük problemlere çözüm aramayı ve öğrencileri problem çözmeye teşvik eden öğrenme yaklaşımı olarak ortaya çıkıyor. Proje kapsamında 10 STEM etkinliğini 5E Modeline göre hazırlanıp, yaklaşık 300 öğrenciye uygulanacağı aktarıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.