Muhtar Şahinoğlu, sadece seçim arifesi kapılarını çalan siyasilere serzenişte bulundu!

Muhtar Şahinoğlu, sadece seçim arifesi kapılarını çalan siyasilere serzenişte bulundu!

ABONE OL
4 Mayıs 2021 15:31
Muhtar Şahinoğlu, sadece seçim arifesi kapılarını çalan siyasilere serzenişte bulundu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hem depremin yaralarını sardığımız hem de pandeminin açtığı yaralar ile boğuştuğumuz bu sırada  vatandaşların sıkıntılarını en fazla dile getiren kesim; muhtarlarımız oldu. Ancak geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu, bazı siyasilerin sadece seçimlerde vatandaşların yanında yer aldığını belirterek, onlara sitem etti. Muhtar Şahinoğlu;  siyasilerin, kötü gün dostu olmadıktan sonra muhtarlıklara gelmemesi gerektiğini belirtti.  Bu söylemi üzerine diyalog yaşadığı siyasi tarafından da şikayet edileceğini aktardı. Bu gelişmelerin ardından vatandaşlar ise; Muhtar Şahinoğlu’na destek çıkarak;  “Halkın tokadı ağırdır” diyerek muhtarı da seçilen diğer siyasiler gibi halkın seçtiğinin mesajını verdi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

Sosyal medyayı aktif kullanan muhtarlardan biri olan Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu; “Fakirlerin, fukaraların, esnafların ve depremzedelerin yanında değilseniz ne muhtarlığa gelin, ne de seçim zamanı beni çağırıp muhtarım mahallenize geleceğiz demeyin, kötü günde yanımızda değilseniz, iyi günde de yanımızda olmayın dedim… Vay efendim sen nasıl böyle bir şey dersin seni İçişleri Bakanlığına şikayet edeceğim dedi siyasi yetkili… Biz de buradayız, ben de sizi halka şikayet edeceğim diyerek siyasetçinin adını vermeden yaşadığı diyaloğu aktardı. Muhtar Şahinoğlu’nun bu paylaşımına kısa sürede çok sayıda yorum geldi. İşte o yorumlardan bazıları…

MAHALLELİ: MUHTARIMIZIN ARKASINDAYIZ!

G.Ç.; “Doğruları söylediğin için seni şikayet edecekleri biz seçtik Sayın muhtarım söylediğin sözden dolayı da sonuna kadar haklısın. Sarayatik Mahallesinin 100. 70 oyunu almış adaletli bir insansın hepimiz yanındayız seçilmiş adamsın mahalleli arkandayız” dedi. R.D.; “ Siyasetçiler halka yardım etmiyorlar bu nasıl bir zihniyet biz size güvenelim siz halka yardım etmeyin halka yardım eden muhtarları da tehdit edin bu halk size cevabını verir. Elazığ her zaman hakdan ve halktan yanadır. Bu nasıl zihniyet Allah’ım makamın değerini bilmezler bir de halka yardım etmezler” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ: HALKIN TOKADI AĞIRDIR!

F.A. ise; “Muhtarım siz mazbatayı aldığınızdan beri sizinle uğraşıyorlar sizinle ne alıp veremedikleri var yoksa bütün bunlar sizin dost doğru olduğunuz için mi eğer öyleyse doğru yoldasınız halkın tokadı ağırdır her daim arkanızdayız.  Sarayatik ve Elazığ kimin ne olduğunu biliyor devam edin siz. Allah’a emanet olun Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi. Bazı muhtarlar ise muhtar Şahinoğlu’na destek çıktı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.