Müftü Aydın, Palu ve Kovancılar’da…

Müftü Aydın, Palu ve Kovancılar’da…

ABONE OL
15 Haziran 2021 18:38
Müftü Aydın, Palu ve Kovancılar’da…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Müftüsü Aydın, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

 

İl Müftümüz Selami Aydın Palu ve Kovancılar İlçelerimizde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi,

İlçe Müftüsü Ayet Usta tarafından karşılan Müftü Aydın ilk olarak müftülük hizmet binasında personel ile bir toplantı yaptı. İlçedeki faaliyetler ve personel durumu hakkında bilgiler aldı.

İlçe merkezindeki camileri gezen Müftü Aydın Depremde hasar alıp inşaatı devam eden 4 – 6 yaş Kuran kursu ve camilerde incelemelerde bulunarak camilerin eksiklerinin tamamlanması için İl Müftülüğü olarak destek vereceklerini açıkladı.

Müftü Aydın ve beraberindeki heyet İl Müftülüğümüz personeli Mehmet Aydemir’in amcasının taziyesine katıldı ve dua etti.

Palu’dan Kovancılar İlçesine geçen Müftü Aydın İlçe Müftüsü Ahmet Bulut tarafından karşılandı.

Müftü Bulut’tan Kovancılar Müftülüğü çalışmaları hakkında bilgi alan Müftü Aydın İlçe personeli ile bir toplantı yaptı.

Müftü Aydın ve berberindeki heyet depremde ağır hasar alan yeni yapılmakta olan Kovancılar Merkez camine giderek dernekle bir toplantıya katıldı, hayırlı ve uğurlu olsun temennisinde bulunan Aydın caminin kazı çalışmalarını yerinde incelendi.

Müftü Selami Aydın Palu Kovancılar İlçelerimizi gezisini tamamladıktan sonra yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Müftülük faaliyetlerinin sahada nasıl yürütüldüğünü yerinde görmek, personelimiz ile tanışmak, başta camiler olmak üzere diğer faaliyet alanlarındaki çalışmaları denetlemek, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineyi sağlamak ve tabi bu arada vatandaşların taleplerini de dinlemek amacıyla periyodik olarak ilçelerimizde geziler düzenliyoruz. Bu çerçevede ilçelerimizi ziyaret ederek inceleme ve denetimlerimizi yaptık. Deprem sonrası oluşan durumu yerinde gördük. İlçe müftülüğümüzün taleplerini dinledik, eksikleri not aldık.

İl Müftüsü olarak görev yaptığım şehri ve insanlarını yakından tanımak ve müftülük olarak sahip olduğumuz imkanları yerinde görmek adına bu tür ziyaretlerimizin faydalı olduğuna inanıyorum. Müftülük personelimiz ve cami görevlilerimiz ile bir araya geliyoruz. Hizmet kalitemizi arttırmak adına toplantılar yaparak fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Ayrıca bu tür ziyaretleri taşrada görev yapan arkadaşlarımızın motivasyonunu arttırması açısından da önemli buluyorum.”

Ben gerek Palu/Kovancılar merkezde gerekse köylerde görev yapan tüm personelimize selam ve sevgilerimi iletirken başarılar diliyorum.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.