Milletvekili Sermin Balık’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Milletvekili Sermin Balık’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

ABONE OL
7 Mart 2021 17:35
Milletvekili Sermin Balık’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, Kadın demek; sevgi demek, şefkat demek, anne demek, koruyucu demek, toparlayıcı demek, kısacası emek demektir” dedi.

 

 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vekil Balık mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlarımız gelecek nesillerimizin mimarları olup, yaşamın her alanında önemli roller üstlenerek üstün fedakârlıkla yaptıkları çalışmalarla, yeni nesillerin yetişmesinde önemli katkılarda bulunmuşlardır. Ayrıca ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ sözünün muhatabı olan kadınlarımız üretken çalışmaları ile
toplumumuzun kalkınma sürecine önemli ölçüde destek sağlamaktadırlar.

Kadın demek; sevgi demek, şefkat demek,  demek, koruyucu demek, toparlayıcı demek, kısacası emek demektir…
Kadınların hayatın her alanında daha güçlü var olabilmesi için ‘kadınlara pozitif ayrımcılık’ kavramını ülkemize kazandıran Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ile çağdaş,
demokratik, ileri bir toplum için; kadınlarımızın güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmalarını sağlamak için hükümetimiz büyük çaba sarf etti. Kadının ekonomik hayata katılması demek, ülkenin refah
seviyesine ve kişinin bireysel olarak kendisine güç katması demektir. Kadınların iş hayatındaki varlığı, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli göstergesidir. 19 yıl boyunca ülkemizde birçok alanda milat niteliğinde adımlar atmanın
yanı sıra biz kadınların siyasette temsil oranı AK Parti’mizin iktidarı döneminde yükselmiş, 5 milyonun üzerinde kadın üyesi ile de kadınlarımızın, siyasetin her kademesinde temsiliyeti Cumhuriyet tarihinde en üst seviyeye ulaşmıştır.
Türk kadını geçmiş yüzyıllardan yaşadığımız çağa kadar üzerine düşen bütün görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Kadınlarımızın her meslekte ve özellikle siyasi hayatta daha çok ve daha etkin yer alması yönetimde ve siyasette kaliteyiberaberinde getirdiği tartışılmazdır. Kadınlarımızın, Ülkemizin önce 2023 sonra 2071 hedeflerine ulaşmasında büyük rol oynayacağına olan inancım tamdır.
Bu vesileyle doğumdan başlayarak tüm yaşam boyunca hayatın her alanında varlıklarını hissettiğimiz emekleriyle bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.