STK’lar,  Mescid-İ Aksa’da Ki Zulme Dur Demek İçin Konvoy Düzenledi

STK’lar, Mescid-İ Aksa’da Ki Zulme Dur Demek İçin Konvoy Düzenledi

ABONE OL
10 Mayıs 2021 22:41
STK’lar,  Mescid-İ Aksa’da Ki Zulme Dur Demek İçin Konvoy Düzenledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memur-Sen Elazığ Kültür Park girişinde Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde Mescid-i Aksa’da ki zulme dur demek için araçlarla konvoy düzenlendi.

 

Memur-Sen Elazığ Kudüs’e yapılan saldırıyı kınayarak Kudüs’e düzenlenen saldırıya ve zulme dur demek için araçlarla konvoy düzenlendi.

Düzenlenen konvoy öncesinde Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi basın açıklamasında bulundu.

Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi ‘’ Mescid-i aksa özgürleşmeden insanlar özgürleşemez. Bağırdı birden asker bir kadın yine mi sen yine mi sen. Öldürmemiş miydim seni yanıtladım ki öldürdün beni yalnız unuttun senin gibi ölmeyi. Filistinli şair Mahmut Derviş yarım asır önce böyle haykırdı düşmana kudüs’te şiiriyle. Bir ulus bir ümmet ölmeyi unuttu. Filistin saldırı altında. Herkes bilsin ve duysun ki Mescid-i Aksa barış dini Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte bu kutlu mabet barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Herkes bilsin ve duysun ki Kudüs Filistin’dir. Kudüs İslamın şehirdir. Kudüs dini inançların medeniyet birikimidir.

Herkes şunu görecek ki Filistin özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin siyonist işgalden Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakın zamanda kurtulacak. Zulüm değil adalet hakim olacak. Kurucumuz Mehmet Akif İnan’ın satırlarında zerk edilen kucaklaşma gerçekleşecek. Aksa da Siyonistlerin izleri temizlenecek. İnsanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intiba başlatacaklar biz buna varız biz Memur-Sen ailesi olarak tüm sivil toplum kuruluşları ve adalet içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için çağrıda bulunuyoruz. Kudüs’te adalet tüm dünyada adalet demektir. Adaletin düşmanı Siyonizm ve emperyalizmidir. ‘’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ İl Başkanı Recep Koca ve Elazığ STK’ları da bir araya gelerek Kudüs’e yapılan saldırıyı kınadı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ İl Başkanı Recep Koca yaptığı açıklamada ‘’Müslüman toplumların Kudüs meselesindeki hassasiyetini tekrardan tazelediği bugünde kutsalımız olan Mescid-İ Aksa’ya haince saldırılar düzenlendi. Bugün ilk kıblemiz olan Mescid-İ Aksa peygamberler şehri Kudüs ve bereketli Filistin toprakları işgal altındadır. İşgalciler bu topraklara nasıl geldilerse öylede gidecekler. Mescid-i aksa Müslümanların kırmızı çizgisidir. Efendimiz Mescid-i Aksa’ya gidin, içinde namaz kılın Mescid-i Aksa’ya gidemezseniz içinde namaz kılamazsanız kandillerde yakılmak üzere zeytinyağı gönderin. Kıymetli muhterem kardeşlerimiz burada zeytinyağı semboldür.

Bize düşen tarih boyunca vaatin tebliğin mücadelenin merkezi olmuş bir değere sahip çıkmak oranın bir İslam şehir olması için her türlü desteği o topraklara vermektir. Kudüs diğer topraklar Müslümanların ortak sorunudur. Kudüs coğrafyamızın ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek  Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak Bağdat’a Şam’a Tahran’a Beyrut’a Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır. Biz biliyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak Müslüman değil tüm mazlumların dertleriyle dertlenmektir. ‘’ ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.