KURTULUŞ REÇETESİ ÇALIŞMAK!

ABONE OL
30 Temmuz 2020 08:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kent Güncesi

İslam alemi olarak yarın Kurban Bayramı’nı eda edeceğiz. Bayramlarımızın bayram tadında geçmesi için hoşgörü her alanda hâkim olmalı. Bayramlarda daha üstü düzeye çıkan birlik ve beraberlik ikliminin toplumumuza her daim sirayet etmesi için hoşgörüyü sadece özel günlerde değil, her zaman hayatımızın zeminine oturtmalıyız. Dilerim her günümüz bayram tadında olur.

Lakin kent olarak 2020 yılına pek iç acıcı bir başlangıç yapamadık. Önce 24 Ocak Depremi ile ardından da tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi ile karşı karşıya kaldık. Bu süre zarfında; birçok insanımız mevcut işinden oldu.  Her ne kadar açılan bu yaralar kapatılmaya çalışılsa da açılan yaralar maddi ve manevi çok büyük olduğu için bu yaraların kapanması da bir hayli zaman alıyor.  Elbette sabırlı olalım ama sabır seyirci kalmamak anlamına da gelmemeli herkes en başta kendisinin ve yakın çevresinin sorunlarını çözümlemek adına elinden ne geliyorsa onu yapmalı.

Hiçbir yere başvurmadan,  meramını kimseyle paylaşmadan; ‘Ama kimse benim sesimi duymuyor’ deme lüksümüz yok. Olamaz da! Nasıl olabilir ki? Her bir vatandaş önce üzerine düşeni yapacak, gerekli mercilere başvurarak hareket edecek sonrasında ise sesimi duyan olmadı diye feryat figan etsin.

Ama her şeyin bir kural kaidesi var.  Ağlamayana meme yok misali. Bizler taleplerimizi net bir dille ifade etmezsek,  karşımızdaki hangi kurum ve kuruluş yetkilisi olursa olsun müneccim değil herhalde! Yani; ‘Adamım yok, benim işim zaten çözümlenmez’ diyerek tembellik yaparak kılımızı kımıldatmadan durup armut piş ağzıma düş diyecek bir dünyada yaşamıyoruz.

Kentimizin en önemli sorunu; kimse alınıp darılmasın ama tembellik! Artık bu tembelliğe bir son vererek; el birliği ile yaralarımızı hızlıca sarmalı ve kentimizin de insanlarımızın da  kazanması için elimizden geleni yapmalıyız.

***

VALİ YIRIK’IN KENTİN SORUNLARINA KISA SÜREDE HÂKİM OLMASI ETKİLEYİCİ!

Geçtiğimiz hafta gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Vali Erkaya Yırık, yaklaşık bir buçuk ay önce ilimizde göreve başlamasına rağmen kentimizin sorunlarına kısa sürede eğildi. Ayrıca insanlarımızla da güzel bir diyalog kurarak, devlet adamlığının halka hizmetkâr olmak olduğunun mesajını verdi. Diğer bürokratlara da bu konuda güzel örnek oldu. Yani güzel bir ivme yakalanması adına öncülük ettiği için kendisine teşekkürler.

***

GÜZEL İŞLERİN TAKDİR EDİLİŞİNİ ÖZLEMİŞİZ!

Bayram öncesi her ne kadar biraz konudan konuya atlıyor gibi gözüksem de yaptığınız güzel işlerin yetkili kişilerle takdir edilmesi mesleki başarılarınızı arttırmak konusunda bir hayli bizleri yüreklendiriyor. Geçtiğimiz haftalarda ilimizdeki okulların sorunlarına eğilen bir röportaja imza atmıştık. Sonrasında ise Eğitim- Bir- Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve yönetimindeki isimler gazetemize teşekkür ziyaretinde bulundular. Güzel işlerin takdir edilişin özlemişiz. İyi ki varsınız.

***

GÜZEL YÜREKLİ İNSANLAR İYİ Kİ VARSINIZ!

Bu arada son günlerde yaşadığım güzellikler bununla da sınırlı değil. Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Malatya Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürü İbrahim Yalınbaş ve orada görevli Sinan Duman da ziyaretleri sırasında gazetemizin başarılı çalışmalarla adından söz ettirdiğini belirtmesi bizleri bir hayli mutlu etti. Güzel şeyleri güzel kelamlarla takdir edip bizleri onurlandıran güzel yürekli insanlar iyi ki varsınız.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.