KURSDER yeni yönetimini belirledi!

KURSDER yeni yönetimini belirledi!

ABONE OL
7 Nisan 2021 16:46
KURSDER yeni yönetimini belirledi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlimiz de bu yıl kurulan Özel Öğretim Kursları ve Muhtelif kursları geliştirme derneği KURSDER, yeni yönetim listesini belirledi.

 

 

Haber: Abdulvahap ÇELİKEL

İlimizde eğitim ve öğretimin standartlarını yükseltilmesini hedeflediklerini ifade eden Elazığ KURSDER Başkanı Veli Aksu, derneğin kuruluş amacını açıkladı. Milli eğitime bağlı 26 tane merkez 2 tane de ilçede olmak üzere toplam 28 kursun olduğunu aktaran Aksu, sınavlara hazırlık ve okula takviye destek kursu kanunen verme hakkına sahip kurumlar olduğunun altını çizdi. Bunun dışında ilimizde yüzlerce kursun amaçları dışında kaçak olarak veya amaçlarının dışında sınavlara ve okula hazırlık takviye derslerini maalesef vermektedir.

 ‘’İLK BAŞLARKEN 70 TANE ÜYELİK TALEBİ GELDİ”

KURSDER’in faaliyetlerini aktaran ve biz bu derneğe ilk başlarken üyelik talebi olarak yaklaşık 70 tane talep geldi. Başvuru yapan kurslardan birçoğu üye kabul koşullarında etik kurallara uymadığını gördük. Tüzüğümüze göre; öncelikle eğitim-öğretim kadrosunu iyileştirmek, fiziki ortamını iyileştirmek, eğitim araç ve gereçlerini-çağdaş eğitim standartlarına uygun ortam sağlamak, ilkeli eğitim yapmak, öğrencisine,  velisine, personeline  ve öğretmenine hiçbir şekilde mağduriyet yaşatmamak ve üyeler arasında dayanışmayı yardımlaşmayı sağlamak yer alıyor. Bazı kursların bunları yapamayacağına karar verdiler ve bunlar dernekten ayrıldı. Dolayısıyla bizim burada üye kabullerimiz seçicidir. Yani amacımız ille de 100-150 üye değil! Milli eğitime bağlı olmayan illegal hiçbir kurumu kabul etmiyoruz ve bu standartları sağlamayan, taahhüt etmeyen hiçbir üyeyi almıyoruz” dedi. “Özel öğretimde; bir ticari sektördür ama ön planımızda eğitim vardır” ifadelerini kullanarak; öğretmenlerin, personelin hakkını alarak öğrencilere daha verimli olacağını not etti.

KURSDER’İN YÖNETİMİ ŞÖYLE…

Başkanlığını Veli AKSU’nun yaptığı KURSDER’in Başkan Vekilliğini Emrah Pamukçu, Genel Sekreterliğini de Eğitimci Eralp Sarıkamış yürütecek. KURSDER yönetim organları şu şekilde;

Yönetim Kurulu: Başkan: Veli Aksu, Başkan Vekili: Emrah Pamukçu, Genel Sekreter: Eralp Sarıkamış ve Sayman: Kamil Seçgin.

Üyeler: Osman Kökçü, Mehmet Örnek, İlyas Bulut, İbrahim Halisdemir, Yılmaz Yılmaz, Hıdır Gencer ve Sinan Aslan

Denetleme Kurulu:  Başkan: Rahmi Güler ve Başkan Vekili: Erkan Kılıç

Üyeler: Merve Gizem Karabulut, Ertuğrul Kilimci,  Görhan Gençkal, Tuncer Turus ve Fatih Murat Döğüş.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.