KILIÇDAROĞLU’NDAN ERKEN SEÇİM VURGUSU!

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERKEN SEÇİM VURGUSU!

ABONE OL
8 Haziran 2021 17:02
KILIÇDAROĞLU’NDAN ERKEN SEÇİM VURGUSU!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Toplantısı Elazığ basını olarak takip ettik. Grup Toplantısında söz alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi bu bataklıktan biz çıkaracağız. Bu kadar kirlilik hiç olmadı. Hemen seçim, erken seçim” diyerek erken seçim çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu, Elazığ basınından gelen ekip olarak bizleri de grup toplantısına katıldığımız için “Hoş geldiniz” ifadeleri ile selamladı.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN / Remziye KÖKBURİ

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partililerine seslendi ve çeşitli ziyaretlerine değindi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “Her partinin seçmeni gözünü bize dikmiş.  Farklı siyasete sahip kişiler,  birlikte oturmalı ve konuşmalı. Farklı siyasi görüşler zenginlik konusu olmalı” dedi.

KILIÇDAROĞLU, ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINA DEĞİNDİ!

Şehidimizi de rahmetle anan Kılıçdaroğlu, siyasetçilerin tarihi çarptırmaması gerektiğinin mesajını verdi.  Güncel gelişmelere uzun uzun değinen Kılıçdaroğlu, Aydın ziyaretini de değerlendirerek; “Burada Türkiye’nin nasıl karanlıktan aydınlığa çıkabileceğini ifade ettik.  Çiftçilerin sorunları var.” İfadelerinde bulundu ve kuraklıktan dolayı çiftçilerin sıkıntılar içinde olduğuna değinerek, “Verilen destekleme paraları yetersiz” dedi.

“SİYASİ PARTİLER KAPATILAMAZ, BUNUN HAKEMİ HALK OLMALIDIR”

“Düşünce ifadesinden korkulmamalı, düşünce özgürlüğü ile demokrasi ülkeye gelir” diyen Kılıçdaroğlu;  “Siyasi partileri düşman görüp, orada parti kapatılamaz. Demokrasi bütün partiler için geçerlidir. Hakem halk olmalıdır. Partilerin seçime kapanmasını engelleyen bir yapıyı doğru bulmuyorum. Milli iradeye saygı duyulmalı bu sadece HDP için de değil. Ankara, Balıkesir ve Bursa Belediye Başkanları istifa ettirildiğinde ben onların da hakkını savundum. Ben inançlı bir insanım; haksızlıklar karşısında susan, dilsiz şeytandır. Benim gibi düşünmedi diye adam öldürecek miyiz? Aklımızı birilerine kiraya mı vereceğiz? Demokrasi hepimiz için” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ,  BİR HUKUK DEVLETİ OLMAKTAN ÇIKTI”

Yargıda sıkıntılar olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu;  “Gazeteciler de bizi eleştirebilmeli? Ama bunlar, beğenmediğim partiyi kapatın talimatı vermekte sonra da yargı bağımsızdır demekteler. Buna kimse inanmaz! Gündem değiştirerek, iktidar kendini kurtarmaya çalışıyor. Gırtlağına kadar lağım çukurunda olan bir iktidar, Türkiye’yi kurtaramaz; saray lağım kokusunu hissetmiyor. Türkiye’yi temelden sarsan bir sürü açıklama var. Saraydan ses çıkmıyor. Lağım çukuru dünyayı sarmışken, neden kimse konuşmuyor? Savcılar harekete geçmiyor? Nerede bu savcılar? Lağım basmış, kalem oynatamıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti, bir hukuk devlet olmaktan çıktı. Talimatla iş yapan bir yargı var. Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yok” diyerek iktidara yüklenen iddialarda bulundu.

“TOPLUM DİKEN ÜSTÜNDE!”

Kılıçdaroğlu, “İktidar sahipleri ve mafya birlikte yönetimde.  İttifakın 3.kolu mafyadır. Mafyadan talimatla, devlet yönetilemez” diyerek cumhur ittifakı özelinde ciddi bir iddia ortaya attı. “Toplum, diken üstünde” diyen Kılıçdaroğlu; “Milli bayramlar kutlanamaz hâle geldi. Kurtuluş Savaşı’na ihanet edenler baş tacı edildi. Bu şekilde hangi milli dayanışma? “ diye konuştu

“128 MİLYON SORUSU NEREDE? DEMEZSEK NEYİ SORACAĞIZ? ”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu; “İşsizlik var, asgari ücretle geçinilmezken; saray beslemeleri 5-6 yerden maaş almaktalar. Şimdi bunun neresinde adalet var? İstanbul Sözleşmesi bir gecede kaldırılarak, kadına şiddete tepkisiz kaldılar? Şimdi hangi insan haklarına saygı? 128 milyar dolar buharlaştırıldı. Ve utanmadan sıkılmadan ‘128 milyon nerede?’ Sorusu sormayın demekte. Bunu sormayıp, size neyi soracağız?” ifadelerini kullandı.

“HEMEN SEÇİM, ERKEN SEÇİM”

Ortak değerlerimize saygı duyulması gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu; “Kirlilikten arınmış bir siyaset ile devletimiz güçlü olsun istiyoruz. Yeraltı suç örgütlerinin,  sarayı esir almasını istemiyoruz” dedi ve yine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek sözlerine devam etti.  Kılıçdaroğlu; “Bu kadar kirlilik hiç olmadı. Hemen seçim; erken seçim” diyerek erken seçim çağrısında bulundu.  Partililer ise; “Sandık gelene kadar ayaktayız” dedi. Grup Toplantısı sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.