Kaplan: Suni gündemlerle başarılı iş insanı Prof.Dr. Açık’ın imajı gölgelenemez!

Kaplan: Suni gündemlerle başarılı iş insanı Prof.Dr. Açık’ın imajı gölgelenemez!

ABONE OL
3 Ağustos 2021 16:26
Kaplan: Suni gündemlerle başarılı iş insanı Prof.Dr. Açık’ın imajı gölgelenemez!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ eski İl Başkanı Zeki Kaplan, oğlunun düğün merasiminde takı töreninde ilimizin sevilen iş insanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ın;  Milletvekili adayı şeklinde anonsunun kesinlikle sunum yapan kişinin hatası olduğunu belirterek, “Bu şekilde ilimizin başarılı bir iş insanı üzerinden böylesi bir siyasi imaj oluşturmak etik değildir.  Yasemin Açık siyaset üstü bir kişiliktir. Kaldı ki ben siyaseti bilen biriyim.  Ben eski bir il başkanı ve sadece bir partiliyim. Partimin genel merkezi ve il örgütü varken böylesi konulara benim girmem mümkün değil! Bu şekildeki suni gündemlerle Yasemin Açık hanımefendinin başarısı gölgelenemez” diyerek böylesi bir olayın hem Yasemin Açık’ı hem de kendisini üzdüğünü aktardı.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

CHP Elazığ eski İl Başkanı gazetemize gelerek hem gazetemizin 36. yılını tebrik etti hem de oğlunun mutlu gününde bir suni gündem oluşturulduğuna dikkat çekti.

ANONSU YAPAN KİŞİ, HATALI AKTARIM YAPTI!

Kaplan, “Oğlumun en mutlu gününde gerek siyasi partiler gerek STK temsilcileri gerekse de ilimiz iş dünyasından kişiler bizleri yalnız bırakmadı. Düğüne katılamadığı için takısını gönderen ilimizin sevilen, başarılı iş insanı Prof. Dr. Yasemin Açık takı merasimi sırasında sunum yapan kişi tarafından  milletvekili adayı şeklinde anons edildi. Böylesi bir şey söz konusu değil! Tamamen anonsu yapanın hatalı konuşması ama ne yazık ki bazıları başarılı iş insanı Prof. Dr. Açık üzerinden hemen böyle bir imaj oluşturma gayretini girerek, bu konuyu işlediler. Bu durum hem Yasemin Açık hanımefendiyi hem de beni üzdü” dedi.

“YASEMİN AÇIK HANIMEFENDİNİN SİYASET ÜSTÜ BİR KİŞİLİĞİ VAR!”

“Bu söylemlerle Yasemin Açık’ın konuşulması doğru değil!” diyen Kaplan; “Yasemin Açık hanımefendinin siyaset üstü bir kişiliği var.  Yani siyasetle ilişkili değilken onu siyaset ile ilişkilendirmek yanlış. Kaldı ki ben eski il başkanıyım ve siyaseti bilen biriyim milletvekili adaylığına parti genel merkezleri ve siyasi partilerin il örgütleri karar verir. Onlar dururken bunun karar vericisi bir partili ve eski il başkanı olarak ben olamam! Elbette sevilen biri olduğu için her siyasi parti Yasemin Açık gibi bir isim kendisini temsil etsin ister ama az öncede ifade ettiğim gibi bunun kararını verecek olan kişi en başta Yasemin Açık hanımefendidir. Yani bu şekilde suni gündemlerle başarılı iş insanların imajının sarsılmasını doğru bulmuyorum” diyerek bazı basın yayın kuruluşlarında çıkan bilgilerin yanlış kurgulanmakta olduğuna dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.