Işıkver: Kadın, Toplumu Dönüştüren ve İstikamet Verendir

Işıkver: Kadın, Toplumu Dönüştüren ve İstikamet Verendir

ABONE OL
7 Mart 2021 17:53
Işıkver: Kadın, Toplumu Dönüştüren ve İstikamet Verendir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP İl Başkanı Semih Işıkver, Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak, “Kadının Yarınlara Umutla Baktığı Toplum, Geleceğine Umutla Bakan Toplumdur” dedi.

 

MHP İl Başkanı Semih Işıkver, Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak,

“Toplumun yapı taşı, aile kurumunun mimarı olan kadınlarımız, Büyük Türk Milletinin tarihinde ailenin ve toplumun her daim merkezinde olmuştur. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Bu nedenle, kadınlar sosyal yaşamın her alanında olmalı, toplumsal cinsiyet ayırımcılığına maruz kalmadan siyasal, sosyal ve ekonomik alanda yerlerini almalıdır. Şanlı tarihimize baktığımızda, kadınlarımız bu toprakların vatan kılınması adına eşsiz mücadeleler vermiş, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla yetiştirdikleri evlatlarını cepheye göndermekle kalmamış, yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş cephe gerisinde savaşa destek olmuştur. Öyle ki; Nene Hatun, Kara Fatma ve Şerife Bacı gibi nice Türk kadını şanlı tarihimizin kahramanlık sayfalarında yerlerini almışlardır. Bugün kadınlarımızın yaşadığı en büyük sorun, hepimizi derinden üzen kadına yönelik şiddettir. Şiddetin hiçbir türü insanlık onuruyla bağdaşmazken, kadına yönelik şiddet asla tasvip edilemez. Bilinmelidir ki kadının mutlu olduğu toplum, mutlu ve huzurludur. Kadının yarınlara umutla baktığı toplum, geleceğine umutla bakan toplumdur. Bu duygu ve düşüncelerle; kadına şiddetin son bulduğu güzel günler temennisi ile başta şehit ve gazi yakını kadınlarımız olmak üzere sevginin, şefkatin ve fedakârlığın sembolü olan bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.