İl Başkanı Doğdu, “Vatandaşların kafasındaki soru işaretleri giderilmemiştir”

İl Başkanı Doğdu, “Vatandaşların kafasındaki soru işaretleri giderilmemiştir”

ABONE OL
30 Mart 2021 20:14
İl Başkanı Doğdu, “Vatandaşların kafasındaki soru işaretleri giderilmemiştir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Elazığ İl başkanı Yavuz Doğdu deprem sonrası Sivrice ilçesinde yaşanan sorunlar ile ilgili basın açıklaması yaptı.

 

İl Başkanı Doğdu açıklamasında; Evleri yıkılan vatandaşlara yapılan taşıma ve kira yardımları kimi vatandaşlara peşin olarak ödenmiş, ödemeleri aylık olarak yapılan kimi vatandaşlar da bu ay ödemelerini alamamış. Kuraya çıkan konutların fiyatlarının netlik kazanmamış olması, vatandaşlarımızın kafasındaki soru işaretlerini gidermemiştir. Dedi.

Doğdu açıklamasının devamında; Gölbaşı Mahallesi 1. Etapta yapılmış olan konutların küçük ve kullanışsız olduğu, en azından Hazar ve Kültür Mahalleleri 2. ve 3. Etapta yapılacak olan konut projelerinin vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kullanıma elverişli büyüklükte olması gerektiği defalarca dile getirilmektedir. Depremin ardından hasar alan birçok köy evinin yıkımına dahi henüz başlanmadığı, proje kapsamında yapılacak olan konutların ise köy koşullarına uygun olmadığı da aşikardır. Aynı zamanda, 27 Aralık tarihinde yaşanan ikinci depremin ardından yapılması gereken hasar tespit çalışmalarının sonuçlarının henüz açıklanmamış olması, yaşanan sorunların daha da büyümesine mahal vermektedir. Bu ve benzeri sorunların vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yetkili makamlar tarafından ivedilikle gözetilmesi, ilimizde yaşanan sıkıntıların bir an önce giderilmesi konusunda son derece ehemmiyet arz etmektedir.” İfadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.