Hemşerimiz Prof. Dr. Ceyhan’dan duygusal “10 Kasım” paylaşımı…

ABONE OL
10 Kasım 2020 16:22
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’ın yetiştirdiği, koronavirüs ile birlikte yaptığı açıklamalarla, halka ışık tutan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma gününde eğitim hayatının seyrini değiştiren bir anısını paylaştı.

Haber: Songül DURSUN

Elazığlı Hemşerimiz Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 10 Kasım günü Atatürk’ün hayatına nasıl ışık olduğunu anlatan bir anısını paylaştı. Ceyhan’ın paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

CEYHAN:BANA ATATÜRK’ÜN YAPTIĞI KİŞİSEL İYİLİKLERDEN BİRİYDİ

Prof. Dr. Ceyhan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında; “Elazığ Mezre Ortaokulu’nda birinci sınıfta mesleğe yeni başlayan Türkçe Öğretmenimiz Zeynep Hanım’ın ilk günüydü. Ben ondan önce 2 hafta dersimize gelen ve her gün sıra dayağı uygulayan öğretmen yüzünden o dersten nefret ediyordum. Zeynep öğretmenin ilk sözleri; “Herkes bir kağıda birkaç cümleyl Atatürk’ün kim olduğunu yazsın” oldu. Ben aynen şöyle yazdım: Bence 2 Atatürk vardır. Birincisi 1881’de doğup, savaşlar kazanmış, Cumhurbaşkanı olup, 1938’de ölmüştür. Diğeri ise kurduğu cumhuriyettir, devrimlerdir ve ileriyi gören bir felsefedir.. Zeynep öğretmen ertesi gün beni en öne oturttu ve 3 yıl boyunca hep yeni kitaplar getirip okumamı istedi, Yüce önder sayesinde okulu ve Türkçe derslerini artık sevmiştim bu da bana Atatürk’ün yaptığı kişisel iyiliklerden biriydi” dedi.

Ceyhan’ın takipçilerini de duygulandıran paylaşımına gelen, birbirinden değerli mesajlar içeren yorumlardan bazıları ise  şu şekilde oldu:

“Hayatta en büyük mucize, küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır.”
“Ne güzel bir insansınız hocam.Atatürk yolunda bilimle hep ileriye”

“Çocuklarımıza bu bilinci verdiğimiz sürece sorun yok diye düşünüyorum”

“İyimser : bardağın yarısı dolu
Kötümser : bar dağin yârisin bos
Kemalist : Atam olmasaydı bu bardak olmazdı”

“İşte öğretmenlik mesleğinin ne olduğunu gösteren güzel bir örnek hocam…”

“Biz de Elazığ Namık Kemal İlköğretim okulunda buna benzer duygular çok yaşadık Sayın Mehmet Hocam.. duygulandırdınız beni de. Yıllar geçmiş ömrümüzden.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.