“HEDEF ; DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”

“HEDEF ; DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”

ABONE OL
4 Ağustos 2021 16:43
“HEDEF ; DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Kick boks Milli Takım Antrenörü Abdullah Alan ve Milli Kick boksçu Zelal Şengür, Dünya Amatör Boks Şampiyonası’na ve TV8’5’da canlı olarak yayınlanacak olan Profesyonel Boks Organizasyonuna hazırlanıyor. Bu organizasyon öncesi gazetemize konuşan Kick boks Milli Takım Antrenörü Abdullah Alan, “ 21 Ağustos’ta boks organizasyonu olacak. Bu organizasyonda sporcumuz Zelal Şengür profesyonel olarak mücadele edecek. Akabinde eylül ayında Dünya Amatör Boks Şampiyonası olacak. Türkiye’yi temsil ettiğimiz için mutluyuz. İnşallah Elazığ’ımıza Dünya Şampiyonluğu veya İkinciliği nasip olur” dedi.

Haber: Abdullah ÇAKMAK / ÖZEL

Kick boks Milli Takım Antrenörü Abdullah Alan ve Milli Kick boksçu Zelal Şengür 21 Ağustos’ta düzenlenecek olan boks organizasyonu öncesi gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

 

“ İNŞALLAH ELAZIĞ’IMIZA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU VEYA İKİNCİLİĞİ NASİP OLUR”

Kick boks Milli Takım Antrenörü Abdullah Alan, düzenlenecek olan Dünya Amatör Boks Şampiyonası’nda hedeflerinin Dünya Şampiyonluğu veya ikinciliği olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu :“Bizim önümüzde iki etaplı bir müsabaka var. Biri profesyonel diğeri ise amatör müsabaka. Bunlardan biri Profesyonelde TV8.5’da yayınlanacak organizasyon diğeri ise Dünya Amatör Boks Şampiyonası. Sporcumuz Zelal Şengür, bu iki yarışmada da mücadele edecek. Bu nedenle iki etaplı antrenman programımız var. Şuanda sakatlık veya herhangi olumsuz bir durum yok. Sporcularımız motive olmuş durumda. Başarılı olacağımıza inanıyorum. 21 Ağustos’ta boks organizasyonu olacak. Bu organizasyonda sporcumuz Zelal Şengür, profesyonel olarak mücadele edecek. Akabinde eylül ayında Amatör Dünya Boks Şampiyonası olacak. Sporcularımızı o şampiyonaya da hazırlayacağız. Elazığ’dan 5 sporcu Milli Takıma verdik. İnşallah Dünya Şampiyonası’nda da sporcularımız en iyi şekilde bizi temsil ederler, bizi onurlandırırlar. Türkiye’yi temsil ettiğimiz içinde mutluyuz. İnşallah Elazığ’ımıza Dünya Şampiyonluğu veya İkinciliği nasip olur. Sporcumuz Zelal Şengür çok yönlü bir sporcu olduğu için boks, kickboks ve Muay Thai’de bile mücadele ettiriyoruz. İnşallah Zelal Şengür boksta da bir destan yazar. Elâzığ’ımızıda onurlandırır. “

“ CEP SALONLAR YAPILIRSA AMATÖR SPORLAR ZİRVE YAPAR”

‘Cep salonlar yapılırsa amatör sporlar zirve yapar’ diyen Antrenör Alan, Cep Salonların amatör sporlar için önemli olduğunu belirterek, şöyle devam etti : “Birçok defa bürokratlarımızla konuştuğumuz zaman şu konuyu dile getirdim; Kırsal kesimlerde cep salonların yapılmasını söyledim. Cep salonlar yapılırsa, amatör sporlar zirve yapar. Bu cep salonların yapılması ile birlikte kötü alışkanlıklardan uzak kişilikli, karakterli sporcular yetişir. Amacımız kötü alışkanlıklardan uzak kişilikli karakterli sporcu yetiştirmektir. Yıllardır bas bas bağırıyorum, cep salonlarının yapılması için çok iyi tesis imkânının oluşması için sürekli söylemlerde bulundum. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren, bu konuda çok özverili ve verimli çalışıyor. Bizde onun bir personeliyiz. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Erenle ’de cep salonların yapılması konusunda istişarede bulundum.”

“ AMACIMIZ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK SPORCULAR YETİŞTİRMEK”

Amaçlarının kötü alışkanlıklardan uzak sporcular yetiştirmek olduğunu ifade eden antrenör Alan, “Bizim buradaki en büyük amacımız kötü alışkanlıklardan uzak sporcular yetiştirmektir. Bütün ailelerimizden ricamız çocuklarımızın elinden tutsunlar. Spor salonlarına götürsünler. Spor yapan, sporun içinde olanlar ahlaki olarak, disiplin olarak, çok iyi yetişirler. Kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Daha çalışkan ve verimli bir nesil yetişir.” diye konuştu.

“ PROFESYONEL MAÇA HAZIRLANIYORUM”

Milli Kick boksçu Zelal Şengür ise yaptığı açıklamada, çalışmalarının yoğun geçtiğini ve profesyonel maça hazırlandığını ifade ederek, “Çalışmalarımız yoğun ve ağır geçiyor. Boks branşı erkek hakimiyetinin olduğu bir branş olduğu için antrenmanlar ağır geçiyor. Bayanlardan ziyade erkekler ile çalışıyoruz. Biz bayan olarak erkekler ile antrenman yapıyoruz. Bu bizim için avantaj. Çünkü erkek kapasitesi ile antrenman yapınca bayanlar kolay geliyor. Özbekistan’da şampiyon oldum. Özbekistan’ın boks şampiyonunu yendim. Benim için iyi bir tecrübe oldu. Güçlü bir boksörle dövüştüm. Orada şampiyonluk elde ettim. Şimdi profesyonel maça hazırlanıyorum. Normalde Türkiye Şampiyonaları’na katılıyordum.TV8’de bir maçımız oldu. İstanbul’a gittim. Kickboks branşında mücadele ettim. Orada İranlı rakibimi nakavt ettim. Güzel bir açılış oldu. Benim için güzel bir tecrübe oldu. Şimdi önümüzde profesyonel bir maç var. Ben kick boks temelli bir sporcuyum. O yarışma sadece boks olacak. Boksta da kendimi başarılı görüyorum. Orada kendimi göstermek istiyorum. Kıran kırana maçlar olacak. Antrenörlerimizle maçları analiz ettik.” dedi.

“KADIN SPORCULARIMIZI BEKLİYORUZ”

Kendisinin de bir bayan olduğunu ve önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Şengür, kadın sporcuların spora yönelmesi noktasında çağrıda bulunarak, şöyle konuştu : “Bir şehirde bir şampiyon çıktığı zaman yapabileceğinize inanıyorlar. İmkânsız olmadığı görüldüğü zaman Elazığ’da sporcular yetişecek. Bence bu noktada Elazığ’ın kapasitesi olduğunu düşünüyorum. Yetenekli sporcularımız var. Ben Yakup Kılıç Spor Salonu’nda antrenörlük yapıyorum. Temelden aldığım 3 tane Türkiye Şampiyonu sporcumuz var. Ağır sıkletimiz var. Ağır sıklet erkek sporcumuz var. Sıfırdan yetiştirdiğim birçok sporcumuz var. Ailelere özellikle söylemek istiyorum; Salon sporlarına gelen sporcuları kısıtlamasınlar. Çocuklar zaten dışarıda zaman geçiriyor. O zamanını burada da spor yaparak geçirecek. Çocukların spora yönelmesini engellemesinler. Özgüvenlerini kırmasınlar. Varsa yetenek yönlendirsinler. Zaten biz tespit ettiğimiz yetenekleri bünyemize katıyoruz. Bu durumun haricinde bayanlara sesleniyorum;  Ben buradayım. Bayan sporcularımızda var. Bayan sporcularımızı da bekliyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.