HALİTZİYA AĞCABAY, OLMALI MI?

ABONE OL
15 Temmuz 2020 15:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Süper Lig temsilcimiz, Avrupa’da… Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni 8. sırada tamamlayan temsilcimiz, FIBA Kadınlar Eurocup’ta ülkemizi ve ilimizi temsil edecek.

Bu kararın açıklanmasıyla eş zamanlı olarak geçtiğimiz günlerde Kulüp Başkanı Sebahattin Uçar da, beklendiği üzere görevinden istifa etmişti.

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi sayın başkan önemli işlere imza atarak, başarılı olmuştur. Elazığ’ı Avrupa’ya taşıyarak da bu başarısını taçlandırmıştır. Kulübe, ilimiz sporuna katkı sağladığı için kendisine teşekkür ediyorum.

Sebahattin beyin istifasının ardından Elazığ Özel İdare Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul’a gidecek. Genel Sekreter Ali Şiş kongreden önce yaptığı açıklamalarda, kadın basketbol takımında değişikliklerin olacağının sinyallerini verdi.

Kongreden sonra kadro ve teknik ekip anlamında yeni bir oluşuma gidilmesi beklenirken, buradan İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş beye bir çağrıda bulunmak istiyorum;

Halitziya Ağcabay isminin mutlaka takımda bulunması gerektiğini düşünüyorum.

Bu takımın kurulmasının, başarıların elde edilmesinin başka bir mimarı olan Sayın Ağcabay’ın, tecrübesinden, bilgi ve birikiminden faydalanılması, akıllıca olur.

Halitziya hoca hırslı biri, hırslarıyla birlikte zaman zaman sinirlerine hakim olamayan biri de olabilir ancak benim tanıdığım hoca, dürüst, özü sözü bir, düşündüğünü, inandığını açık ve net bir şekilde dile getirebilen bir insan.

Basketbolu ve sporu bilmesi, içinden gelen biri olmasının yanında bunların da önemli bir kazanım olduğu düşüncesindeyim.

Dolayısıyla yeni oluşumda hangi görev olur bilemem ancak takımda yer almasının, temsilcimize mutlaka olumlu yönde katkı sağlayacağı görüşünü savunuyorum.

Bu önemli detayın atlanmaması, mutlaka üzerinde durulması gerekiyor…

Temsilcimizin oluşacak yeni yönetimini şimdiden kutlar, Avrupa’da başarılar dilerim…

***

Amatör dünyasının merakla beklediği haber henüz gelmedi…

1. Amatör Lig tescil edilecek mi, yoksa play-off gibi bir çözüm bulunacak mı? Şu an için henüz netlik kazanmadı.

TFF Başkan Vekili ve İcra Kurulu Üyesi, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’in bu konuda yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

İlimizdeki 1. Amatör Lig’in kaderini de, bu açıklama belirleyecek. Sanıyorum ki Sayın Düşmez’in vereceği karar, bütün yurt genelinde uygulanacak. İlimiz için Sayın Düşmez’in alacağı karar dışında bir karar alınmayacak. İnisiyatif tamamen Düşmez’in elinde…

Ancak şunu belirtmek gerek; ligin bitimine haftalar var. Zaten ilimizde yaşanan deprem felaketinin ardından da ligler oynatılmamıştı. Bir de üzerine pandemi krizi, ligimizin durmasına sebep oldu.

Eğer lig bu şekilde tescil edilirse Yolspor şampiyon olacak.

Bu ekip bunu hak etti mi?

Kesinlikle… Ancak kalan haftaların çokluğuna baktığımızda her an her şeyin değişebileceği aşikar.

İlimizin diğer illerden farklı tutularak hakkaniyet adına play-off sistemiyle, ipi göğüsleyecek takım belli olabilir.

Adil olabilme adına şu anki puan farkları da göz önünde tutulabilir ve gerçekten hak eden ekip, BAL’a yükselmiş olur.

Hem bu sonradan yaşanabilecek itirazların, kafalardaki soru işaretlerinin de önüne geçilmesini sağlar.

Sayın Ali Düşmez’e bu durumun aktarıldığını, göz önünde bulundurulması gerektiğinin iletildiğini biliyorum. Umuyorum ki Elazığ 1. Amatör Lig’i, akıllarda hiçbir soru kalmadan, bütün takımların kabul ettiği bir ekip şampiyon tamamlar ve bizi BAL’da layıkıyla temsil eder…

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.