Gençlik kamplarına kayıtlar sürüyor…

Gençlik kamplarına kayıtlar sürüyor…

ABONE OL
27 Mayıs 2021 14:39
Gençlik kamplarına kayıtlar sürüyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik Merkezi eğitmenleri, Aşağı Demirtaş Konteyner Kentte kalan çocukları ziyaret ederek, onları Gençlik kamplarına kayıt ettirdi.

 

 

Haber: Abdulvahap ÇELİKEL

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kamplarına başvurular devam ediyor. Gençlerimizin 5 mayıs – 7 temmuz arasında online olarak http://gencibiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden kamp başvuruları yapabiliyor. Yapılan kamp başvuruları sonucunda; kampa katılmaya hak kazanan gençler, gençlik kamplarında çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayabilecek.

ÇOCUKLAR VE GENÇLER BU KAMP KAÇMAZ!
Kamplara katılacak gençlerin ulaşımı tamamen modern otobüslerle sağlanacak ve kamp yapacakları yerlerdeki beslenme barınma ve dönüş hizmetlerinin tamamı Gençlik Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak. İlimiz gençleri ve çocuklarının tek kuruşu gitmeden kendilerine bu imkanın sağladığını belirten Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü dolayısıyla tüm çocukların başvuru yapmasını istediklerini belirtti.

KONTEYNER KENTTE YAŞAYAN GENÇLERİN VE ÇOCUKLARIN, KAMP BAŞVURULARINA YARDIMCI OLUNDU!
Bu kapsamda Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi eğitmenleri, Aşağı Demirtaş Konteyner Kentte yaşayan gençleri ve çocukları ziyaret ederek, düzenlenen kamplar hakkında bilgilendirme yaptı. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak; Rize, Kastamonu, Hatay, Trabzon, Mersin, Antalya ve Osmaniye İllerindeki doğa ve deniz kamplarına gönderilecek gençlerin kamp başvuruları sistem üzerinden online olduğu için Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi çalışanları yanlarında getirmiş oldukları leptoplar ile konteyner kentte yaşayan gençlerin ve çocukların kamp başvurularını yapmalarına yardımcı oldu.

“KONTEYNER KENTTE KALAN ÇOCUKLARA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Konteynerde kalan gençlerin gençlik kamplarına çok daha fazla ihtiyaçlarının olduğunu belirten Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Kamp başvuruları sistem üzerinden online olarak yapılıyor. Bundan dolayı konteyner kentte yaşayan gençlerin başvuru yapamayacaklarını düşündüğümüz için Gençlik Merkezimiz Aşağı Demirtaş Konteyner Kente gidip çocuklarımızı Türkiye’nin belirli bölgelerinde ki kamplara gönderip, onların kültürünü tanımalarını, kendilerini yenilemelerini, moral motivasyonlarını arttırmalarını istediğimizden bu başvurulara çok önem veriyoruz” diyerek burada yaşayan gençlerin ve çocuklarının bu kamp sayesinde moralinin yükselebileceğine dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.