Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladılar

ABONE OL
23 Temmuz 2020 13:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür, Karakoçangücüspor Kulübü Yönetim Kurulu ve Kovancılarspor Kulübü Başkanı Emrah Topuz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

 

 

 

 

Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür, Karakoçangücüspor Kulübü Yönetim Kurulu ve Kovancılarspor Kulübü Başkanı Emrah Topuz, kutlama mesajı yayımladı.

ASKF Başkanı Mustafa Gür; “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.  24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz’da kutlanmaktadır. Halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.

Karakoçangücüspor Kulübü Yönetim Kurulu; “Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğünü sağlamak için görevlerini yerine getiren basın mensuplarının çalışmaları takdire şayandır. Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, Elazığ’da, Karakoçan‘da halkımıza haber ve bilgi ulaştırma yolunda gayret ve çaba sarf eden bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.”denildi.

Kovancılarspor Kulübü Başkanı Emrah Topuz; “Gelişmiş toplumların vazgeçilmez unsuru olan basının görevini tarafsız ve objektif bir şekilde yürüttüğünde bir toplumun gelişimine, kalkınmasına, aydınlanmasına ve kurtuluşuna yol açmaktadır.  Bunun en yakın ve güzel örneğini 15 Temmuz 2016 gecesinde millet olarak yaşadık ve gördük. O gece basının, doğru, tarafsız ve ilkeli yayın yapmasının, insanları ülke menfaatleriyle doğru orantılı olarak yönlendirmesinin, bir yayıncılıktan öte ne kadar kutsal bir görev olduğuna şahit olduk. Aynı şekilde ilimizde faaliyet gösteren basın mensupları da doğru, ilkeli ve hızlı habercilik ilkesinden taviz vermeden dik bir duruşla görevlerini yerine getirdiler.  Bu duygu ve düşüncelerle Elazığımızın, Kovancılarımızın  doğru tanıtılmasında ve anlatılmasında emeği geçen yerel gazete, dergi, radyo ve televizyon çalışanlarımız başta olmak üzere bütün gazeteci ve basın mensuplarının bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”ifadelerinde bulunuldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.