Elazığspor’un, kronolojik hikâyesi!

Elazığspor’un, kronolojik hikâyesi!

ABONE OL
4 Mayıs 2021 16:51
Elazığspor’un, kronolojik hikâyesi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığspor’un eski menâjeri Cihangir Güner, sosyal medyadan yaptığı paylaşım üzerinden Elazığspor’un küme düşme sebebini ve geçmişten gelen yönetim hatalarını anlattı. Güner; “100 bin Euroluk oyunculara 400-500 bin euro yazmalar, futbolculara ödemelerin yapılmaması, süper lig gelirlerinin hepsinin yok edilmesi, yanlış transfer politikası sonucu sezonunda küme düştü takım” dedi.

 

 

Elazığspor’un eski kulüp menajeri Cihangir Güner, sosyal medya hesabından olay açıklamalarda bulundu. Akın Şatıroğlu, Sedat Karataş ve Selçuk Öztürk dönemlerine atıfta bulunan Güner, “Doğum yeri Elazığ yazan art niyetli ikiyüzlü riyakâr adamlar büyük başkan diyerek Selçuk başkanın güç zehirlenmesine neden oldular” dedi. Başkan Selçuk Öztürk’ün Elazığspor’un bu durumda olmasının ve dibi görmesinin en büyük nedeni olduğuna dikkat çeken Cihangir Güner; “Keşke herkes Abdi ağaları desteklemek yerine İnce Memed olabilseydi. Çok üzülerek haklı çıkmanın üzüntü ve kırgınlığı içindeyim” ifadelerini kullandı.  Elazığspor’u 3. ligin eşiğinden döndüren kurtarma ekibini içinde yer alan, önce 2. Lig ardından PTT 1. Lig ve daha sonra ise Süper Lige çıkan Elazığspor’un menajeri olarak görev alan Cihangir Güner’in açıklaması şöyle…

ELAZIĞSPOR’UN YOKEDİLİŞİNİN HİKÂYESİ!

Cihangir Güner; “Değerli Elazığspor sevdalıları dört yıl sevgimizi yüreğimizi koyduğumuz bana göre Türkiye’nin en güzel değerlerinden olan bordo beyazlı sevdamızı üzgünüm ki kimliğinde doğum yeri Elazığ yazan şahıslar tarafından düşürüldü ve yok edildi. Gelin nasıl yok edildiğinin kronolojik hikâyesini beraber yazalım, okuyalım. Hikâyenin, yeniden doğuşun başlangıcı 2009-2010 yılında başladı. Ülkede herkesin 13 puan geride, 13 maç kala kurtulması imkânsız dediği o takım o sene 11 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet ile kümede kalıp kamuoyunu şaşırtacaktı. Bu kadro 2010-2011 sezonunda her türlü zorluklara rağmen kaliteli kişilikli oyuncu grubu ile 2. Ligi şampiyon olarak tamamlayıp TFF 1. Ligi’ne çıktık. Çok transfer yapmadan 2011-2012 sezonunu TFF 1.Ligi şampiyon olarak tamamladık. Akın Şatıroğlu ve ekibine kimsenin maddi destek olmamasına rağmen zorluklara rağmen başardık” dedi.

“BÜLENT HOCA ESKİ OYUNCULARINI İKNA EDEREK TAKIMA KAZANDIRDI”

Sözlerini sürdüren Güner; “İşte ne oldu ise hikâye burada Elazığspor’un sonunu hazırladı. Akın Başkan başarılı takımı bırakmak zorunda kaldı. O dönem Asbaşkan olan Selçuk Öztürk Kulüp Başkanı oldu. Kendi yönetimini kurdu ve yola devam etti. Çok kısa zamanda etrafını şeytanlar yılanlar sarmıştı, güç zehirlenmesi başlamıştı. Süper Lige çıktık. Ligin son 6 haftası puan farkı bitmiş kaybediyorduk. Bülent hoca ile şampiyon olduk. Ankara’da Selçuk Öztürk Başkan Bülent Uygun Hoca, Nazmi Yıldız Ağabeyim toplantı yaptık. Yine bir Ramazan günüydü. Başkan parasının olmadığını ona göre hareket etmemiz gerektiğini söyledi. Bunun üzerine lig başlamadan bütçeye göre takım yaptık. Bütün futbol kamuoyu eleştiri yapıp düşecek ilk takım olarak bizi göstermişti. Bülent Hoca eski öğrencilerini ikna edip Elazığspor’a kazandırmakta çaba gösterdi. İvesa, Bilica, Sedat Bayrak, Orhan Ak, Bülent Ertuğrul, Sinan Kaloğlu, Adem Alkaşi, Sezer Badur gibi bildiği oyuncuları aldı. Herkesin sorunlu dediği Aydın Karabulut’u tekrar Türk Futboluna kazandırırken Serdar Gürler’i de armağan etmiştik. Türk futboluna o dönem ilk 7 hafta deplasman maçlarını İzmir’de oynuyorduk” sözlerini ifade etti.

“100 BİN EURO’LUK OYUNCULARA 400-500 BİN EURO YAZDILAR”

Geçmişte 100 Bin Euroluk futbolculara 400-500 bin euro yazıldığını belirten Güner; “Fenerbahçe maçı öncesi İzmirspor tesislerinde idman yaparken başkan geldi ‘Kuzenimi Özgür Öztürk’ü, sportif direktör yaptım’ dedi. Bülent hoca ile dedik ki başkan sensin, karar senin işte o gün Elazığspor’un ipi çekilmeye başlamıştı. Sonrasında Bülent Hoca’dan sonra Yılmaz Vural Hocamız ile yola devam ettik ve kümede kaldık. Değerli Ağabeyim Coşkun Kamaç’ın televizyon programına Sinan ile katıldıktan sonra başkan bir daha kulübe gelme dedi. Bunu spor kamuoyu çok iyi hatırlar. Sonra yaşadığımız sosyal medya tartışmalarında Elazığ’ın değerli basın mensuplarının kredi kart borçlarını ödediğimi dile getirip beni linç etmeye çalışırken, başkanı ispata her gün açıklama yaparak davet ettim. Basın birliği olarak gazeteci ağabeylerim, kardeşlerim bir açıklama yaparak kimin borcu ödenmiş açıklama istedi. Bunun üzerine Selçuk Başkan geri adım atmış özür dilemişti. Ancak freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı hızla sona doğru gidiş başlamıştı. 100 bin euroluk oyunculara 400-500 bin euro yazmalar, futbolculara ödemelerin yapılmaması, süper lig gelirlerinin hepsinin yok edilmesi, yanlış transfer politikası sonucu 2013-2014 sezonunda küme düştü takım. Sürekli yazdık çizdik ama dediğim gibi kimliğinde doğum yeri Elazığ yazan art niyetli ikiyüzlü riyakâr adamlar hep şakşak yapıp büyük Başkan diyerek Selçuk başkanın güç zehirlenmesine yardım ettiler” dedi.

“TAKIM ARTIK ŞİROZ OLMUŞTU, NEFES ALAMIYORDU”

Güner; “Hatalar devam etti. Selçuk Başkan istifa etti ve o dönem Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz kendi ekibinden Sedat Karataş Beyi başkan yaptı. İkinci büyük hata burada başladı. Bir sürü spekülasyonlar sonucu takım hızla eridi. Kulüp bir idari personel ve başlarında eski müdür şimdi menâjer olan ve davaları da eşine aktaran bu şahıs ki bana göre Elazığspor’un gerçek katillerinden biridir, bu şahıs yanına telefoncu Veysi diye birini alıp aslen Antepli, Ankara’da ikamet eden menajer ile bütün transferleri yapıp her futbolcudan ekstra para alınmış, ses kayıtları da o dönem bir kaç basın mensubu kardeşlerime verilmişti. O kardeşlerim de çok önemli kokular geldiğini yazıp dillendirdi ama şehir de herkes güce taptığı için kimse oralı olmadı. Yazdık-çizdik, yanlış işler devam ediyor dedik. Oyuncu 100 TL ise idari çete malum müdür telefoncu şahıs Ankara’daki menajer oyuncuyu 300-400 TL ye mal ediyordu. Bu Sedat Başkana anlatıldı söylendi ses kayıtları atıldı ama ekibi olduğu için o da susup bekledi, belki de teslim olmuştu. Başkan sessiz kalmayı yeğledi. Dönüldü dolaşıldı tekrar Selçuk Başkan geldi. Takım artık siroz olmuş nefes alamıyordu ve takımın bu hale gelmesinde en önemli hataları yapan başkan umut olmuştu işte o umut pazar günü cenaze evi oldu” dedi.

“GERÇEK TARAFTARLARA BİN SELAM OLSUN”

Cigangir Güner yaptığı paylaşımda son olarak; “Değerli Elazığspor’lu dostlarım kardeşlerim, ağabeylerim biz hep bu şehrin en önemli değerlerinin yanında olduk o dönemler en yakın bildiğimiz kardeş ve ağabeylerimiz bizi sattı. Bize tavır yaptı, o zaman da dedim bir gün konuşacak Elazığspor’unuz olmayacak. Çok üzülerek haklı çıkmanın üzüntü ve kırgınlığı içindeyim. Keşke herkes Abdi ağaları desteklemek yerine İnce Memed olabilseydi. Bugün Elazığspor en güzel yerde olurdu. Herkes kolayı, güçlünün yanında olmayı seçti. Ama artık geçmiş olsun buradan gerçek basın mensubu dostlara, gerçek taraftarlara, gerçek bordo-beyaz sevdalılarına, bin selam olsun… Şunu unutmayın bu takım hırsızlar ile tamahkârların sırt sırta vermesi sonucu düşmüş, düşürülmüştür. Bu süreçte körler çarşısında, aynalar satan, sağırlar pazarında alışveriş yapıp dik duran yürekli insanlara da bin selam olsun. Hep hayatımda felsefem ‘Olmadığım kişi için sevilmektense, olduğum kişi yüzünden nefret edilmeyi yeğlerim’ mantığı oldu ama çok üzgün olduğum bu süreçte bazı duyguları yazıp değerli Elazığspor’lu dostlar ile paylaşmak istedim. Bu dik duruşu Gakgoş’lar diyarında herkesten bekliyorum yoksa yalakalık ve soytarılık genlerinde olanın sadece efendisi değişir! Efendiniz kendiniz olun ve ayağa kalkın bu takımı kurtaralım yaşatalım. Elazığspor’lu dostlara bin selam olsun, yürekten saygılarımla” ifadelerine yer verdi. (Spor Servisi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.