“ELAZIĞSPOR; NASIL DÜŞMÜŞSE, ÇIKMASINI DA BİLİR!”

“ELAZIĞSPOR; NASIL DÜŞMÜŞSE, ÇIKMASINI DA BİLİR!”

Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Yetiş yaptığı açıklamada; “Elazığspor, Türk futbolunun lokomotifi olan kulüplerinden biridir. Türk futboluna renk katmış bir kulüptür. Daha öncede bu tip durumları yaşamıştı. Bu nedenle yine bu badireleri atlatacaktır. Yiğit düştüğü yerden kalkmasını bilir. İnşallah bu olumsuz tablo bir kez daha yaşanmaz. Kulübümüz, layık olduğu yere gelecektir. Nasıl düşmüşse çıkmasını da bilir” dedi.

ABONE OL
11 Haziran 2021 15:47
“ELAZIĞSPOR; NASIL DÜŞMÜŞSE, ÇIKMASINI DA BİLİR!”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Abdullah ÇAKMAK / ÖZEL

Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, gazetemize konuştu. Elazığspor’un 3.Lig’e düşmesini yorumlayan Yetiş, tekrar destek verilerek Elazığspor’u ayağa kaldırmak istediklerini vurguladı. İşte Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş’in açıklamaları…

“ELAZIĞSPOR, TÜRK FUTBOLUNUN LOKOMOTİFİ OLAN KULÜPLERİNDEN BİRİDİR”

Elazığspor’un Türk Futbolunun lokomotifi olduğunu söyleyen Yetiş, kenetlenerek tekrar Elazığspor’u eski günlerine döndürmek istediklerini belirterek; “Elazığspor; Türk futbolunun lokomotifi olan kulüplerinden biridir. Türk futboluna renk katmış bir kulüptür. Daha öncede bu tip durumları yaşamıştı. Bu nedenle de yine bu badireleri atlatacaktır. Yiğit düştüğü yerden kalkmasını bilir. İnşallah bu olumsuz tablo bir kez daha yaşanmaz. Kulübümüz, layık olduğu yere gelir. Nasıl düşmüşse çıkmasını da bilir. Bu durumun oluşabilmesi için şehir olarak tekrar kenetlenip Elazığspor’u ayağa kaldırmalıyız” dedi.

“BAŞKANIMIZ SELÇUK ÖZTÜRK, YAKLAŞIK 12 GÜNDÜR İSTANBUL’DA TRANSFER TAHTASI İLE UĞRAŞIYOR”

Başkan Selçuk Öztürk’ün transfer tahtasını açmak için İstanbul’da yoğun mesai harcadığını açıklayan Yetiş ; “Kulüp Başkanımız Selçuk Öztürk, şuan İstanbul’da transfer tahtasını açmak için uğraşıyor. İnşallah transfer tahtasını açarız. Çünkü lig seviyesi düştükçe zorluk seviyesi de o kadar yükseliyor. Süper Lig’de oynanan futbol tekniğe dayalı iken, alt liglerde ise hırs ve mücadeleye dayalı bir oyun oynanıyor.3. Lig’de işimizin zor olduğunu düşünüyorum. Transfer tahtasının mutlaka açılması gerekiyor. Başkanımız Selçuk Öztürk, yaklaşık 12 gündür İstanbul’da transfer tahtası ile uğraşıyor” şeklinde konuştu.

“CAFER AYDIN’IN, BAŞARISIZ OLDUĞUNA İNANMIYORUM”

Elazığspor Teknik Direktörü Cafer Aydın’ın başarılı oldu mu? Sorusu üzerine Yetiş ; “Cafer Aydın; düzgün, karakterli bir yapıya sahip ve bana göre başarılı bir hocadır. Bizim takımımız gençlerden yani alt yapımızdan kurulu bir kadroydu. Ondan bu kadro ile bu ligde mücadele etmek gerçekten zordu. Çünkü kadromuz çok tecrübesizdi. Cafer hocanın başarısız olduğuna inanmıyorum. Elinden geleni sonuna kadar yaptı” dedi.

“CENGİZHAN AKGÜN, KESİN OLARAK GİDECEK”

Cengizhan Akgün’ün kesin olarak ayrılacağını vurgulayan Yetiş, Cengizhan Akgün’ün sözleşmesinde serbest kalma bedeli olduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandı: Cengizhan Akgün yetenekli bir oyuncumuz. Türk futbolunun yıldız adaylarından bir tanesidir. Bizden kesin olarak gidecek. Sözleşmesinde serbest kalma maddesi var bu bedeli ödeyen Cengizhan Akgün’ü transfer edebilir.

“BİZ YÖNETİM KURULU OLARAK, TAKIMA, 2 YILDA; 4 TRİLYONUN ÜZERİNDE DESTEK VERDİK”

Yönetim kurulu neden yeterli desteği veremiyor eleştirileri üzerine Yetiş “Biz yönetim olarak, takıma, 2 yılda; 4 trilyonun üzerinde destek verdik. Elazığspor sadece deplasman gideri veya diğer giderler ile dönen bir kulüp değil. Bir çok gideri var. Göreve geldiğimiz günden itibaren 4 trilyonun üzerinde kulübe destek verdik” ifadesini kullandı.

“ELAZIĞSPOR’U BAŞARIYA GÖTÜREN YÖNETİM OLSUN! BİZ, KESİNLİKLE ÖNÜNDE ENGEL DEĞİLİZ”

Kulübün yaşatılması adına önemli bir mücadele verdiklerini aktaran Yetiş ; ”Elazığspor’un Futbol Şube Sorumlusu olarak bir alt lige düştüğümüz için Elâzığ halkından özür diliyorum. Biz yönetim kurulu olarak kulübün yaşatılması adına var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bizler gelip geçiciyiz. Elazığspor’u güzel yerlere taşıyacak yönetimler olduğu zaman Elazığspor’un önü her zaman açıktır. Yine söylüyorum yeter ki Elazığspor’u başarıya götüren yönetim olsun. Kesinlikle önünde engel değiliz. Ama Elazığspor’u da sahipsiz bırakmayız” diyerek sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.