“Elazığspor çok kötü yönetilen bir kulüptür!”

ABONE OL
28 Temmuz 2020 15:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Gençlik ve Spor İl Eski Müdürü ve Balkan Şampiyonu Milli Eski Atlet Necdet Ayaz, Elazığspor Kulübü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Temsilcimizin Süper Lig’e yükseldiği dönemde yöneticilik yaptığını dile getiren Ayaz, mevcut yönetimi değerlendirerek; “Elazığspor çok kötü yönetilen bir kulüptür! Bunun sonucudur ki şu an bulunduğumuz konum bunu göstermektedir. Maalesef kulüpten ayrıldığı zaman şu kadar paraya temlik koyduğunu söylüyorlar. O kadar parayı bir arada görmüşler mi bilmiyorum.” dedi. Spor Adamı Necdet Ayaz ayrıca; “Elazığspor bu yeri hak etmiyor.” ifadelerinde bulundu.

 

 

Haber: İbrahim KARAKULAK-Özel Haber

 

Elazığ ve Denizli’de uzun yıllar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten, Türkiye Atletizm Federasyonu Çocuk Atletizmi eski Proje Koordinatörü ve Balkan Şampiyonu Milli Atlet Necdet Ayaz, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve Fırat Gazetesi İmtiyaz sahibi Semih Erdem’i ziyaret etti.

Img 7192

“BAŞKANIM VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Ayaz ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; “Ben bugün Elazığlı olmaktan gurur duyduğumu her yerde söylüyorum. Sporda başarılı olduğum için şahsıma teveccüh gösterildiğinin de farkındayım. Bundan da mutlu oluyorum. Elazığ’a ailemi ziyarete geldiğimde kurumsal yapıdaki kurumları ziyaret ediyorum. FHGC Başkanı Semih Erdem’i ziyaretim de bu çerçevede gerçekleşti. Bana bu şansı verdiği için değerli başkanım ve yönetimine teşekkür ediyorum.” derken, FHGC Başkanı Semih Erdem ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

“İLİMİZİN OLMAZSA OLMAZI ELAZIĞSPOR’DUR”

Öte yandan geçmiş sporculuk ve yöneticilik kariyerini anlatan Ayaz, geçmiş dönemde Elazığspor yöneticiliği yaptığını ve kendi döneminde temsilcimizin Süper Lig’e yükseldiğini hatırlatırken; “Herkesin gurur duyduğu gibi memleketimle gurur duyuyorum ve Elazığlı olmak ayrıcalıktır diyorum. Elazığspor’un kurulduğu yıldan bu yana hep üst kademeye çıkabilmeyi kendisine hedef tayin etmiş. Bu hedefe ulaştığımız dönemde ben de yöneticiydim. İlimizin olmazsa olmazı Elazığspor’dur. Hayrettin Karamazı başkan döneminde kulübün yönetimine girmiştim benim talebim ve dönemin vali beyinin onayıyla. Gerekli çalışmaları da yaptık. Süper Lig nasip oldu ve akabinde istifa ettim. İstifa nedenimde her hangi bir sorun yoktu. Hedefe ulaşmıştık. O kulvarda ekonomik olarak kulüpte daha güçlü insanların yönetici olması gerektiğini savunduğum için görevi bırakmıştım.” ifadelerinde bulundu.

“MAALESEF KULÜP BAŞKANLIĞINA GETİRİLEN KİŞİLER, DOĞRU KİŞİLER DEĞİLDİR”

Elazığspor Kulübü’nün mevcut yönetimini de değerlendiren Necdet Ayaz çeşitli eleştirilerde bulunarak; “Elazığspor çok kötü yönetilen bir kulüptür! Bunun sonucudur ki şu an bulunduğumuz konum bunu göstermektedir. Helva güzel bir besindir. Un, yağ ve şekerden yapılır. Bu 3’ün bir araya getirseniz bile usta usta değilse, helva olmuyor. Maalesef kulüp başkanlığına getirilen kişiler, doğru kişiler değildir. Maalesef kulüpten ayrıldığı zaman şu kadar paraya temlik koyduğunu söylüyorlar. O kadar parayı bir arada görmüşler mi bilmiyorum. Onu da istiyorlar ve alıyorlar. Yani Elazığspor Kulübü’nün bu durumlarda olması tamamen kötü yönetimin sonucudur. Elazığspor bu yeri hak etmiyor. Bir spor adamı olarak tekrar söylüyorum; bu durumun nedeni kötü yönetimdir. Bir de vefa konusunda sorunlar var. Yöneticinin en büyük özelliği vefadır.” diye konuştu.

Ayaz’ın açıklamalarının ardından Elazığspor Kulübü’nden bir açıklamanın yapılıp yapılmayacağı, merak ediliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.