ELAZIĞSPOR; ASİYE!

ELAZIĞSPOR; ASİYE!

ABONE OL
14 Şubat 2021 13:53
ELAZIĞSPOR; ASİYE!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Koronavirüs kelime dağarcığımıza katkı sağladı, yeni kelimeler öğrendik. Entübe bu kelimelerden biri, maalesef Elazığspor Entübe’’

Bu sözcükler Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sayın Semih ERDEM beye ait.

Semih bey, bir televizyon programında Elazığspor için kaygılarını anlattı. İlgi ile izledik, izlerken yıllar öncesine gittik, kötü anılar canlandı, kulüp üzerinden ne tezgâhlar çevrildiğini, kulüp üzerinden ne şebekeler oluştuğunu, sigara parası bulamayan telefon tamircilerinin kulübe yönetici olduktan sonra nasıl zengin olduğunu hatırladık.

Elazığspor konulu yazı yazmama kararım vardı, Semih beyin ifadesi hoşuma gitti, ‘’ENTÜBE’’ benzetmesi ve Semih bey hatırına yazıp yara deşeyim biraz.

Yazı tarzım farklıdır, okuyanlar bilir, örtülü yazı sevmiyorum, her şeyi açık, seçik yazmak hoşuma gidiyor.

Bir televizyon programım var, Zeki AKBIYIK ile program öncesi değerlendirme yapıyoruz, odaya Kulüp Başkanı Mustafa YILDIZ girdi, Mustafa size falan İmar tadilatından alınan 800 bin TL’ den ne kadar geldi diye sordum, abi bize 460 bin TL  verildi dedi. Aradaki 340 bin TL kayıp.

Meclis Üyesiyim, sayısını hatırlamadığım, otobüs, minibüs hattı kulübe yok pahasına verildi. Hatlar verilenin çok üstünde bir rakam ile ikinci şahıslara satıldı, muhasebe kayıtlarında bu rakamları bulmak mümkün değil.

Selçuk Öztürk, kulübü bırakacak, yönetime belediye talip, Öğretmenevinde kongre yapılıyor, kesin hesap cetveline bakıyorum, Selçuk bak abi, bak belki bir şeyler bulursun diye şaka yollu takıldı.

Salona girmedik. Şeref Tutaş ile bahçede kahve içmeye indik.

Kongre de Nafiz Koca hesaplar üzerine eleştiri yaparken salon karıştı, kongre çıkışı 30-40 kişilik bir grubun saldırısına uğradı, yediği darbeler yanına kâr kaldı, kimse çıkıp da, bu adam ne dedi? Ne anlatmak istedi? Demedi. Hesaplar kongrede ibra edildi.

Kongreler çok önemlidir, Elazığspor kongreleri, hep hesap ve faaliyet raporu ibra kongreleri olmuştur, gelen gideni aklamış, ortalık süt liman görüntüleri ile kulüp batağa çekilmiştir.

Yeni yönetim; belediyenin ismini kullanarak İmar plan değişikliklerinden kulüp adına hatırı sayılır bağışlar aldı. Kulübe ne gitti? Kimde ne kaldı? ALLAH bilir. Bu bizim işimiz değil, Savcılığın bir işi, Elazığspor adına ahkâm kesen beyler bu bağışları ne sordu ne de bağışlarla oralı oldu.

Elazığspor üzerinden toplanan paralar ile servet edinen efendilerin sayısı bir hayli fazladır bu şehirde.

Bu kulüp zenginlerinin şehirde eşraf muamelesi görmeye devam etmesi de ayrı bir yaradır. Kimse yakalarına yapışıp hesap sorma cesaretini bile gösteremez.

Bunları zaman zaman yazdım, kulüp yöneticileri bir basın toplantısında kulübün avukat sözcüsünü üzerime saldı. Oralı dahi olmadım, ciddiye alınacak biri değildi, sadece mahkemeye verin, kulübün hesaplarını; devlet yetkilileri incelesin ve para hareketleri ortaya çıksın dedim. Tabi sesleri kesildi.

Semih Erdem nazik bir insan, Kulübe Entübe diyerek olayı özetledi.

Ben biraz farklı bir sıfat kullanacağım, Elazığspor bir ASİYEDİR, bataktan kurtarılması gereken ASİYE.

Seni bataktan kurtarmak istiyorum diyen batakçıların istifade ettiği ASİYE.

Kimse yanlış anlamasın, ASİYE bir Tiyatro Oyunudur, ders alınması gereken bir Drama, İstismarın çarpıcı repliklerle anlatıldığı bir drama.

ASİYE piyasayı okudu, batakçılara yol verdi, kendi kendini O kirli piyasadan kurtardı.

Bilemeyiz tabi, Elazığspor ASİYE’NİN gösterdiği performansı gösterebilecek mi? Bunu zaman gösterecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.