ELAZIĞ’A FAZLASINIZ SAYIN ARSLAN!

ELAZIĞ’A FAZLASINIZ SAYIN ARSLAN!

ABONE OL
12 Eylül 2021 13:24
ELAZIĞ’A FAZLASINIZ SAYIN ARSLAN!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evrimdışı

“Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Demiş Atam ne de güzel söylemiş. Sözün birde ilimiz bazında değerlendirmesini alalım. Elazığ’da vatansever dediğimizde herkes dökülür ben vatanımı çok seviyorum diye. Fakat vatanseverlik sözle olmuyor. Daha önce de kaleme aldığım yazımda şimdiki zamana bakınca ilerleyen zaman hakkında sezgisel mi öngörü mü bilemem ama nokta atışı yapmışım.

Hatırlayan okurlarım vardır ‘Elazığ’a Arslanlar gerek’ başlıklı bir yazı kaleme almıştım. Tanımayanlar için açıklamakta yarar var. Bahsettiğim Arslan (Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan) kendisi gibi yöneticilerin gerekliliğini vurgulamıştım. Kimse şu işin ucundan tutayım da Elazığ artık kalkınsın demiyor. Takip ettiğim kadarıyla Elazığ’ın vizyonunu yükseltmeyi hedefleyerek, Avrupa’ya açılma hedefi oluşturan Başkan Arslan’ın başarısını bir gazeteci olarak tebrik ediyor ve akabinde eklemek istiyorum. ‘Elazığ’a fazlasınız Sayın Arslan’ karmaşıklığın içerisinde kimse taşın altına elini koymazken hedef olarak başaracağız ilerleyeceğiz vurgusunun yapılması muazzam derecede iyi.

Yöneticilerin eksikliğini dile getiren vatandaş yatırımların miktarına kulak verecek olsa Elazığ’da kimin ne için çalıştığını daha iyi anlayacak. Organizenin gelişmesi yatırımların artması, Kırgızistan ile kurulan bağlar Elazığ yöneticisinin eksik kaldığı Sayın Arslan’ın ise ilerlediği bir durum. Kaç sıfır olur bilemem fakat büyük farkla önde olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün. İlimizde işi yapan işi yüklenen olması gerekiyor. Bizim sözde var olup icraat de yok olma durumlarımız bitmeli artık.

Cehaletten midir? Bilmiyorum ama insanların görmemesini başka bir şeye bağlamak istemiyorum. Yoksa bu kadar kör olunamaz ‘verimsiz arazi sürekli değerlendirilemez!’ bilinmezlik olduğu için ve reklam yapılmadığı için kimin ne yaptığı bilinmiyor. Reklamın iyisi kötüsü olmaz fakat bugüne kadar biz hiç iyi reklam görmedik. Velhasıl kelam artık reklama da reklam arası verilmeli. Orijinal olanı aramaktayız. İşte bu yüzden ‘Elazığ’a fazlasınız Sayın Arslan’ insanlara ileri gösterilmemiş hep perde arkasında bırakılan yüzler olmuşlar. Elma veren ağaç taşlanır. Sırf laf olsun diye yapılan her şey gerçekten de sadece laf oluyor. Daha ötesini görmedim. Bir Elazığlı olarak ve genç bir gazeteci olarak benim gördüklerimin herkesin görmesini temenni ediyorum. At gözlüklerini çıkarın iyi olanı Elazığ’da tutmaya bakalım. Şehrimize bir taşı diğer taşın üstüne koyacak olan vicdani sorumluluğunu yerine getiriyor demektir.

Şimdi tekrar başa dönelim ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ kim işini en iyi şekilde yapıyorsa vicdani sorumluluğunu yerine getirerek insanı insan görüyorsa en büyük vatansever odur! Allah devletimize zeval vermesin ve gerçek devlet adamının da eksikliğini vermesin. Şehrimizin ışığı parlak olsun. Sevgim üzerinize olsun…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.