“Elazığ Karakoçan ötekileştirilirse, biz de buna karşı çıkarız!”

ABONE OL
13 Kasım 2020 15:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bu sezon Özel İdare Basketbol Takımı’nı başarılı göremiyorum!”

 

Doğukent Butik Stadyumu’nun zemininin, fazla maç trafiği nedeniyle yıpranabileceği gündemine ilişkin Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk geçtiğimiz günlerde; “Elazığ Karakoçan FK’nın antrenman sahası sentetik. O yüzden onlar sentetik sahada rahatlıkla oynayabilirler.” demişti. Bu konuyu AK Parti il Başkanı Şerafettin Yıldırım’a sorduk. Elazığ temsilcisi Elazığ Karakoçan FK’nın dışlandığını ya da ötekileştirilmeye çalışıldığını hissediyor musunuz?” sorusuna Başkan Yıldırım; “Bu kulübümüz ötekileştirilirse, biz de karşı çıkarız. Sonuçta bu da bizim bir kulübümüz. Ötekileştirme hakkına hiç kimse sahip değil.” dedi. Başkan Yıldırım ayrıca Süper Lig temsilcimiz Birevim Özel İdare Basketbol Takımı’nın bu sezon çok ciddi bir düşüş içinde olduğunu dile getirdi.

 

 

Haber: İbrahim KARAKULAK-Özel Haber

 

Hatırlanacağı üzere koronavirüs pandemisi nedeniyle Doğukent sahasında üst üste maçlar oynanmış, bu durumdan ötürü zeminin normal şartlardan öte yıpranabileceği ifade edilmişti. Bu konuya Fırat Gazetesi olarak biz de haberlerde yer vermiş, Gençlik Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Elazığspor ve Elazığ Karakoçan FK yetkilileri ile toplantı gerçekleştirilmişti.

SELÇUK ÖZTÜRK; “ELAZIĞ KARAKOÇAN FK SENTETİK SAHADA RAHATLIKLA MAÇ YAPABİLİR” DEMİŞTİ

Gelişmeler neticesinde TFF’nin maç planlama stratejisinde değişikliğe gitmesinin faydalı olacağı ön plana çıkmıştı. Ancak kamuoyunda diğer alternatiflerden biri de, Elazığ Karakoçan FK’nın Doğukent sahası yerine, sentetik sahada maçlara çıkması şeklinde görüşler paylaşılmıştı. Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk; “Bizim antrenman sahamız çim. Elazığ Karakoçan FK’nın antrenman sahası ise sentetik. O yüzden onlar sentetik sahada rahatlıkla oynayabilirler.”demişti.

“ELAZIĞ KARAKOÇAN DA BİZİM KULÜBÜMÜZ”

Bu konuyu Fırat Gazetesi Sorumlu yazı İşleri Müdürü Alper Karakulak, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’a sordu. “Bu konuda Elazığ temsilcisi Elazığ Karakoçan FK’nın dışlandığını ya da ötekileştirilmeye çalışıldığını hissediyor musunuz?” sorusuna Başkan Yıldırım; “Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü’nü yakinen takip ediyor ve izliyorum. İlgiyle de takip ediyorum. Hatta kulüp yetkilileri beni maçlara davet etti ancak ne yazık ki henüz fırsatımız olmadı. Aynı anda farklı programlarımız olabiliyor. Kişisel anlamda çok yakından takip ediyorum. Lige iyi başladılar ve yükselen bir grafikle yollarına devam ettiler. Umarım başarılı gidişatı devam ettirebilirler. Bu sezon yeni bir yapılanma içerisinde olmasına rağmen bu temsilcimizi başarılı buluyorum. Eğer Doğukent Butik Stadyumu ile ilgili bu kulübümüz ötekileştirilirse, biz de karşı çıkarız. Sonuçta bu da bizim bir kulübümüz. Ötekileştirme hakkına hiç kimse sahip değil. Kaldı ki bu kulübümüzün ötekileştirildiğini de düşünmüyorum. Ancak doğal olarak, tabir-i caizse birinci önceliklerimiz vardır. Bundan dolayı öncelikli olarak Elazığspor’un sahayı kullanması anlamında bir yaklaşım olabilir. Bu konuda teknik olarak ne olur, neler yapılabilir bu konuda çok fazla bir şey ifade edemem. İki kulübümüzün aynı anda sahayı kullanmasının zeminde ne gibi etki oluşturacağını bilemiyorum. Geçmiş dönemlerde de Elazığ Belediyespor’un bu konularda gündeme geldiğini biliyoruz. Ancak eğer saha zemininin çok fazla yıpratılmayacağı öngörülürse, ilimizin 2 kulübünün de bu sahayı aynı anda kullanması isabet olur. Zaten bildiğiniz gibi şu aşamada 2 profesyonel kulübümüz de burayı kullanıyor. Ancak dediğim gibi teknik olarak sorunlar yaşanıyorsa, farklı alternatifler bulunabilir. Elazığspor da Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü de ilimizin önemli kulüpleridir. Birisi, Elazığspor, geçmişi çok eskiye dayanan, ilimizin en önemli değerlerinden biridir. Elazığ Karakoçan kulübümüz de yeni yapılanmaya giderek, ilimize renk katmıştır. ”yanıtını verdi.

“BİREVİM ÖZEL İDARE BU SEZON ÇOK CİDDİ BİR DÜŞÜŞ İÇİNDE”

Süper Lig temsilcimizi Birevim Elazığ İl Özel İdare Basketbol Takımı hakkında da konuşan Başkan Şerafettin Yıldırım; “Bu sezon Birevim Elazığ İl Özel İdare Basketbol Takımı’nı çok fazla takip edemedim. Kendi yoğunluğumdan kaynaklı sebeplerden ötürü. Geçtiğimiz sezon bir çok maçlarına gittim. Ayrıca idarecilerini de yakından tanıyorum. Bu sezon takımımızdan uzak kaldım ancak fırsat bulursam hem kulübün sorunları anlamında temsilcimizle ilgileneceğim hem de maçlarına gitmeye çalışacağım. Ben de bu sezon bu kulübümüzü başarılı göremiyorum. Çok ciddi bir düşüş içerisindeler. Mutlaka kendi içlerinde sebepleri vardır ki büyük olasılıkla ekonomik sorunlardan kaynaklıdır. Tam bilmediğim için de daha fazla yorum yapmak doğru olmaz.”ifadelerinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.