“ELAZIĞ BASININDA GÜVEN; FIRAT GAZETESİ”

ABONE OL
3 Ağustos 2021 15:56
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazetemiz Fırat’ın 4 Ağustos 1986 yılında kurulduğunu ve bugün 36. yaşımıza merhaba demenin sevincini yaşadığımızı aktaran Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Semih Erdem, “Elazığ’ımızın en köklü gazetesi olmanın ve uzun soluklu yayım hayatını sürdürüyor olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Ayrıca Elazığ’ımızın sesini sık sık ulusal arenalara taşıyarak, kentimizin sorunlarının çözüme kavuşmasında da etken bir rol üstleniyor oluşumuz da bizleri son derece mutlu ediyor. İlkeli yayımcılık anlayışımızdan ödün vermeden; Elazığ’ımızın güçlü sesi olmaya da. Elazığ basınında güvenin adresi olmaya da devam edeceğiz. Daha nice yıllara” dedi.

 

 

Haber: Kübra TÜRKAN

“Yayım hayatına merhaba dediğimiz andan itibaren asla ilkeli yayımcılık çizgimizden ödün vermedik” diyen Erdem;  “Elazığ’ımızın sesi olduk. Vatandaş gazeteciliğinin en net adresi olduk. Sesi olmayan kitlelerin sesi olarak, sorunların çözümüne katkı sağladık. Kamuoyunu bilgilendirme görevimizin yanı sıra şehrimizin kalkınıp, gelişmesine de katkı sunacak önemli haberlere imza attık. Ayrıca bu güne dek birçok kişiyi istihdam etmenin sevincini yaşadık. Birçok kişi kurumumuzda gazeteciliğin nasıl yapıldığını da öğrendi” dedi.

“KADIN İSTİHDAMINDA ÖNCÜ BİR GAZETEYİZ!”

Özellikle kadın istihdamında birçok kurum ve kuruluşa örnek olabilecek nitelikte olduklarının da altını çizen Erdem; “Hem kadın yöneticilerimiz hem de kadın çalışanlarımız var. Yani gazetemize bir hayli kadın eli değiyor ve bu da işlerin çok daha güzel olmasına olanak sağlıyor. Bu iş bir ekip işi ve gazetemizin bu günlere gelmesinde katkısı olan bütün ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

“İLKELERİMİZDEN ÖDÜN VERMEDİĞİMİZ İÇİN; GAZETEMİZ FIRAT’IN YAYIM HAYATI UZUN SOLUKLU”

“Geride bıraktığımız 35 yılda tarafsız yayımcılık anlayışımızdan ödün vermedik, işimizi hep layıkıyla yapmaya çalıştık” diyen Erdem; “Kamuoyunu bilgilendirirken, en doğru bilgiyi aktarma gayretinde olduk. Kamuoyunu yanıltacak hiçbir bilgiye yer vermedik. Yayımlarımızda; vatan, millet ve bayrak bütünlüğümüzü düşünerek hareket ettik. Herkese eşit mesafede olarak, objektifliğimizden de ödün vermedik” diyerek uzun soluklu yayım hayatımızın sırrını ilkeli yayımcılığa bağladı.

“OKURLARIMIZ SAYESİNDE BU KADAR GÜÇLÜYÜZ!”

Okurlarımız sayesinde bu denli güçlü bir basın organı hâline geldiğimize de vurgu yapan Erdem; “Okurlarımızın karşısına her daim en kaliteli haberlerle çıkmaya çalıştık. Yaptığımız haberler sonucunda yeri geldi övgüye mazhar olduk yeri geldi eleştirildik. Gazeteciliğin doğasında bu var dedik ve doğru bildiğimiz ilkelerimizden ödün vermeyerek, gazetemizi hep daha iyi bir hâle getirmeye çalıştık. Kendi menfaatlerimiz doğrultusunda gazetemizi kullanmadık. Özetle geride bıraktığımız 35 yılımızı halkımızın ve memleketimizin sağlıklı sesi olmaya adadık. Bundan sonrada çizgimizden ödün vermeden yayım hayatımızı sürdüreceğiz” şeklinde görüş bildirdi.

“KORKMADAN, KENTİMİZİN NABZINI TUTUYORUZ!”

“Elazığ’ımıza hizmet etmeyenlerden korkusuzca vatandaşlarımız adına hesap sorduk ve kentimizin sorunların fark edilmesi adına bir ayna görevi gördük” diyen Erdem; “Bugün gazetemizin 36. yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Her daim halkın sorunlarını yetkililere ulaştırmada köprü olmanın önemli bir görev olduğunun bilincinde hareket ettik ve etmeye de devam edeceğiz” dedi.

“İNSANLARIMIZIN VE ŞEHRİMİZİN MENFAATİNE ÇALIŞIYORUZ”

Gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu kaydeden Erdem; “Bizler sadece sorunları gün yüzüne çıkarmakla kalmıyor, insanlarımızın ve şehrimizin refahı adına neler yapılabileceğinin mesajını da veriyoruz.  Güçlü ekibimizle; basın ilkelerine, ahlak kurallarına uyarak, okuyucularımıza daha geniş yelpazeye sahip, çok daha kapsamlı gazete ulaştırmaya devam etmek için canla başla çalışarak yolumuza devam ediyoruz ve edeceğiz. Nice güzel yıllara… Ayrıca bu vesileyle gazetemizin kurucusu rahmetli Kemal Ergun Arslan’ı da bir kez daha rahmetle anıyorum ” diyerek sözlerini noktaladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.