EKONOMİ KALKANI

ABONE OL
19 Mart 2020 12:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyada mücbir sebep olan koronavirüs ile mücadelede ülkemiz her anlamda üzerine düşeni yapıyor büyük bir özveriyle.
Yaşanan son gelişmeler ışığında alınan ekonomi kalkanı mahiyetindeki kararlar özellikle de ekonomik kaygılar taşıyan insanımıza rahat bir nefes aldırdı, yüzleri güldürdü.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği istikrarlı mücadeleye temerrüt eden kesimin bu kararlar karşısında rûcu ettiğini düşünüyoruz. Koronavirus ile toplumsal bir mücadele başlatılmış bu kapsamda alınan tedbirler özellikle de ticaret erbabı esnafımızın kepenk kapatmasına neden olmuştu. Hal böyle iken ve her geçen gün virüs hastalığına yakalanan kişi sayısı da artıyorken hayatın normal akışına dönmesinin hayli zaman alacağı anlaşılıyor. Bu kara gidişatın seyrine dalan vatandaşın tek korkusu virüse yakalanmak değil aynı zamanda, sonrasında içine düşeceği ekonomik zedelenmeler idi.
Esnaftan, emekliye; yalnız yaşayan yaşlı vatandaşımızdan tutunda; özellikle de her cenahtan ticaret erbabını yakından ilgilendiren bu kararların milletimize ve vatandaşımıza hayırlar getirmesini diliyoruz bizlerde.
Kararlar kuşatıcı, nefes aldıran, kaygıdan arındıran; devletin varlığına şükür duyguları uyandıran büyüklükte ve güzellikte. İyi ki her zorlukta imdadımıza koşan ferasetli, ileri görüşlü bir liderimiz var. İyi ki darlıkta ve varlıkta milletine şefkat eliyle uzanan bir uzun adam var.
Verilen kararlar herkese aynı oranda yeterli geldi mi tartışılır fakat tartışmadan kabul edilen bir gerçek var ki devletimiz şeksiz şüphesiz milletinin yanında her daim. Bunun ne denli önemli olduğunu en iyi devletsiz, yersiz yurtsuz kalanlar bilir!..
Ticaretle uğraşanlar iyi bilirler ki ticarette gün vardır bir ayı; ay vardır bir yılı kurtarır. Belki de bu virüs belasının ülkemize bulaşma zamanının yaklaşmakta olan ve ekonomik canlılık olarak da on bir ayın sultanı olarak görülen Ramazan ayına denk gelmesi vatandaşımızın müşkülâtını arttırıyordu. Fakat dünyayı kuşatan bu vebanın zamanını tayin eden irade hükümetimiz değil; ancak verdiği büyük mücadeleyle bugün göz dolduran hükümetimiz oldu. Bu büyük salgınla mücadele ederken, en az bizim kadar kaygılı olan ama bununla birlikte basiret, sağduyu, mantık ve aklın bir tutum içerisinde hareket ediyor olduğunu ispatlayan güvenilir bir yönetimin varlığının kanıtını yaşadık bu gelişmeyle.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.