Din Görevlilerinden Fidan Dikme Seferberliği

ABONE OL
7 Kasım 2020 16:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ İl Müftülüğü tarafından, Elazığ Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla “2020 yılı mevlid-i nebi haftası“ münasebetiyle ; Harput Göllübağ mevkiinde ”fidan Dikme” programı düzenlendi.

 

 

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı “bir fidan toprağa, bir nefes geleceğe” seferberliğine katkıda bulunmak üzere, mevlid-i nebi haftası etkinlikleri kapsamında peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) de buyurduğu gibi “Kıyametin yarın kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikin” düsturu doğrultusunda il müftülüğümüzün koordinatörlüğünde, Vaizlerimiz, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz, İmam-Hatiplerimiz, Müezzin kayyımlarımız ve aileleri olarak; Harput Göllübağ mevkiinde fidanlar toprakla buluştu.

Harput Göllübağ Mevkiinde gerçekleşen etkinliğe Vali yardımcısı Abdullah DEMİRDAĞ Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih ÇETİNER, İl Müftümüz Selami AYDIN ve din görevlileri katıldı.

Programda Müftü Aydın: “Dinimiz ağaç dikmeye ve ormanlarımızın korunmasına büyük önem verir. Yeryüzünü süsleyen çeşit çeşit ağaçlar ve ormanlar yüce Allah’ın insanlara bir nimeti, bir lütfudur. Yüce Rabbimiz göklerde ve yerde olan her şeyi insanların istifade etmesi için yaratmıştır. Ağaçlar ve ormanlar da bunlardan biridir. Ağaçların ve ormanların insanlara çok yönlü faydaları vardır. Meyveli ağaçların her mevsim değişik ve leziz meyvelerinden istifade ederiz. Ormanlar hava kirliliğini önlerler, iklimi değiştirirler, havayı temizlerler. Bu manada “bu gün fidan geleceğe nefes” sloganıyla geleceğe bir katkımızın olması düşüncesiyle burada toplanmış bulunmaktayız.” diye sözlerini sürdürdü.

Elazığ İl Müftülüğü personelinin ve ailelerinin birlikte katıldığı fidan dikme programı 500 adet fidanın toprakla buluşmasıyla sona erdi.

(Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.