DEVA’dan üniversite öğrencilerine ilişkin açıklama

DEVA’dan üniversite öğrencilerine ilişkin açıklama

ABONE OL
9 Eylül 2021 13:50
DEVA’dan üniversite öğrencilerine ilişkin açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Ahmet Batuhan Gürel, üniversite öğrencilerinin barınma sorununa ilişkin  yaptığı basın açıklamasında; “Şehrimizde artan ev kiraları, özel yurtlardaki yoğunluk ve kontenjanların az olması öğrenci arkadaşlarımızı kara kara düşündürmektedir.” dedi.

 

 

Yükseköğretim Kurumlarının açılmasına çok kısa bir zaman kaldığını belirten DEVA Partisi İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Ahmet Batuhan Gürel, üniversite öğrencilerinin sorunlarına değinen bir basın açıklaması yayımladı. Gürel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

İlimizde bulunan Fırat Üniversitesi 4 Ekim tarihinde eğitime başlıyor. Bu sebeple şehir dışında yaşayan öğrenci arkadaşlarımız şehrimize gelmeye başladılar. Arkadaşlarımız barınma konusunda çeşitli problemler yaşamaktadır. Şehrimizde artan ev kiraları, özel yurtlardaki yoğunluk ve kontenjanların az olması öğrenci arkadaşlarımızı kara kara düşündürmektedir.

KYK yurtlarından arkadaşlarımıza gelen mesajda “Bölümünüzün eğitime başlayacağı tarihten en erken bir gün öncesinde yurtlarımızda barınmaya başlayabilirsiniz” denilmiştir. Fakat bu durum arkadaşlarımızı sıkıntıya sokmaktadır. Memleketlerinden dönerken ulaşım için bilet bulmaları ve insan yoğunluğundan kaynaklı COVİD-19 riskinin artmasına sebep olacağından öğrenci arkadaşlarımız tereddüt yaşamaktadır. Bu nedenlerden dolayı KYK yurtlarının daha erken bir tarihte açılmasını öneriyor ve öğrenci arkadaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz.

DEVA Partisi Elazığ Gençlik Çalışmaları Başkanlığı olarak öğrenci arkadaşlarımızın yeni eğitim-öğretim yılını kutluyor, arkadaşlarımızın sorunları için çözümler üretmeye çalışıyoruz. Öğrenci arkadaşlarımızın her daim yanlarında olduğunu bilmelerini isteriz. Öğrenci arkadaşlarımıza şehrimize hoş geldiniz diyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.