DEVA Partisi’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

DEVA Partisi’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

ABONE OL
7 Mart 2021 18:08
DEVA Partisi’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanlığı ise fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.

 

Deva Partisi Elazığ İl Başkanlığı ise 8 Mart dolayısıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen etkinliği DEVA Partisi İl Başkanı Murat Dağhan, İl Kadın Çalışmaları Başkan Yardımcısı Nihal Çiçek Aydın, Merkez İlçe Kadın Çalışmaları Başkanı Nurgün Zorlu ve Sugözü Mahalle Muhtarı Seda Gündoğan ile birlikte partililer katıldı.

DAĞHAN: KADINLAR ANADIR, EMEKÇİDİR

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Dağhan, etkinlikte yaptığı konuşmada; “ 8 Mart; dünya kadınlarının taleplerini birlikte daha gür haykırdığı, kendilerini toplumda eşit bir birey olarak yok sayan çağdışı zihniyetlere karşı çıktığı, kadını sömüren, aşağılayan, yok eden sistem ve zihniyetlere karşı omuz omuza mücadele verdiği gündür. Kadına yönelik ayrımcılığı, dünyada sömürünün, şiddetin, eşitsizliğin, yoksulluğun artmasına neden olan sistemden ayrı düşünmek mümkün değildir. Bu nedenle temel olarak bu sistemin değişmesi sağlanmadan kadın sorunlarına çözüm bulmak mümkün olmayacaktır. Cinsiyet ayrımının ortadan kaldırılmasıyla özgür, eşit bir birey ve toplum oluşumu sağlanabilir. Ülkemizde toplumsal cinsiyet ayrımcılığı; aile içinde başlayarak, toplumun her alanında var olmaya devam etmektedir. Tarihsel, kültürel ve dinsel bir takım gerekçeler üretilerek kadınlar eğitimden, iş hayatından ve toplum yaşantısından uzaklaştırılmaktadır. Ülkemizde nüfusumuzun yarısını teşkil eden kadınlarımız; yaşamın her alanında varken; karar alma organlarında, istihdamda, eğitimde, politikada aynı oranda temsil edilememektedir” dedi.
GÜNDOĞAN: TÜM DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Sugözü mahalle Muhtarı Seda Gündoğan ise, “Kadınlar günü dolayısıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirdik. Bu vesile ile tüm dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum” diye konuştu.

ÇİÇEKAYDIN: 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Deva Partisi İl Kadın Çalışmaları Başkan Yardımcısı Nihal Çiçekaydın ise, “Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da dediği gibi; Şiddetin aması, fakatı olmaz. Bizler, İstanbul Sözleşmesinin yürürlüğe girilmesini istiyoruz. Bu noktada bizde destekliyoruz. Kadınların şiddete uğramamasını ve Parti politikamız gereği sözde kalamaması sözünü de veriyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Umarım kadınlarımız şiddet görmez” ifadelerini kaydetti.

ZORLU: DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN KADINLARIN ANISINA 18 FİDANI TOPLRAKLA BULUŞTURDUK

Deva Partisi Merkez İlçe Kadın Çalışmaları Başkanı Nurgün Zorlu, “24 Ocak depreminde hayatını kaybeden kadınlarımızın anısına 18 fidanımızı burada Sugözü mahallesinde yaşatacağız” diye konuştu.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.