DAMAT ÇIKTI DOLAR DÜŞTÜ

ABONE OL
13 Kasım 2020 08:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evrimdışı

“Eğer girişim ilerliyorsa, bolluk ekonomi ile birlikte artar; ama girişim yoksa bolluk ekonomi ile birlikte çürür.”

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk…

Aman efendim şuradakini buraya koymak değil niyetim her şeyi yerli yerine koymak asıl hedefim… İnsanların en büyük derdi, elbette ekonomi şimdi ekonominin neresinden tutalım hangi kapıyı aralayalım. İnsanlar proteine dahi odaklanamadığı bir besin düşünün yumurta, tavrı tavuğa falan değil yanlış anlaşılmasın. Düşünün ki; insanlar ucuz protein dahi artık alamıyor. Çünkü bir koli yumurta 25 TL oldu. Bu fiyat basit gibi görünüyor olabilir, kimi aileler için ise bir iki gün yiyeceği ekmeğin parasıdır.

Aç tokun halinden anlamaz! Anlamaz çünkü tokluğu bilemiyor boğazdan hep eksik giden lokmalar takılır kalır. Geçim sıkıntısı çeken vatandaş ya faturalarını ödeyemez kendini yakar ya da çocuğunun istediğini alamaz intihara kalkışır. Nereye gidersen git kime sorarsan sor cüzdanı kabarık olanlar hariç, herkesin derdi bu ekonomik sorun bitecek mi?

İnsanlar düşüne dursun…   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti…

Hem de instagram üzerinden istifa beyanını yaptı. Sanırım artık devlet meseleleri sosyal medya üzerinden yapılacak. Hikayelerde paylaşımlar olacak! Nasıl sistemdir yahu? Bakansın sen şahsi tercih ve kararlara elbette saygım sonsuz devam etmek veya etmemek kişiyi bağlar. Peki bu şekilde böyle duyurmak ne derece doğru?  Konu hakkında ilk iki gün tutarlı bir sonuç yoktu, bir cevap veya bilgilendirme yapılmadı. Akıllarda sadece böyle bir iddiaya yer verildi dürtüsü vardı. Varsayımlar doğrultusunda hareket edildi acaba dercesine. İnsanların kafası karışık tabi sonrasında gelen sonuçlanma ile istifa ettiğinden herkes emin oldu.

Bu durum karşısında dolar da şok tabi insanlar inanamıyor bir düşüşe girdi. Ne yani düşmen için damadın bakanlıktan çıkması mı gerekiyordu.  Doların iniş çıkışları şöyle dursun da bir gecede ansızın ben gidebilirim dedi ve gitti.  Dolar da bakana göre mi şekilleniyor bilemiyorum ama daha da düşmesi umudunu yansıtmadan geçemeyeceğim.

Tutarlı açıklamaların sosyal medya üzerinden değil de devlet düzenine ve asil ismine yakışır şekilde olması düşüncesindeyim. Hadi ben gittim hoşça kalın demek her ne olursa olsun yakışır kalmıyor. Damat çıktı dolar düştü! Her şey de varmış bir hayır. Ekonominin düzene vatandaşın ise rahata ermesi umuduyla… Sevgim üzerinize olsun…

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.