Çocuk, hasta ve yaşlı bakımlarını yapanlar da yasaklara takılmayacak!

Çocuk, hasta ve yaşlı bakımlarını yapanlar da yasaklara takılmayacak!

ABONE OL
29 Nisan 2021 15:44
Çocuk, hasta ve yaşlı bakımlarını yapanlar da yasaklara takılmayacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ Valiliği tam kapanma kararının ardından kamuoyunun merak ettiği konularda bir açıklama yaptı.  Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan yeni kararlar doğrultusunda; çocuk/yaşlı/hasta bakımı hizmeti veren kişiler de İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesine’ eklendi.

 

 

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında toplandı. Toplantıda yeni kararlar alındı. Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Ülke geneli alınan kararla 17 günlük tam kapanma döneminde Sayın Valimiz Erkaya Yırık başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarımızla başta fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımızın çocukları olmak üzere bakımı gereken çocuk, yaşlı veya hastası olan kişileri mağdur etmemek amacıyla, işi gereği kısıtlamalardan muaf olup çalışmak zorunda kalan kişilerin evlerinde günlük olarak çocuk/yaşlı/hasta bakımı hizmeti veren kişiler de İçişleri Bakanlığımızca yayınlanan Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesine eklenmiştir. 17 mayıs 2021 pazartesi günü 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumdaki ileri yaş gruplarındaki veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız temel yaşam ihtiyaçlarını karşılaşmak için Vefa Sosyal Destek hizmetinden faydalanabilirler. 112 telefon hattından bu hizmeti kullanmak adına ulaşabilirler” denildi.

SEYAHAT İZNİ NASIL ALINIR?

Öte yandan seyahat izin başvurusu ile ilgili yapılan açıklamada, “Zorunlu haller olması durumunda başvurularınızı yapabileceğiniz yerler; e devlet, alo 199, seyahat izin kurulları olarak Eski Hükümet Konağı, Elazığ Otogarından izin almak kaydıyla seyahat edebilirler” diyerek vatandaşların bir problem yaşamaması adına gerekli uyarılar da bulunuldu. (Haber Merkezi)

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.