BU EŞSİZ MERKEZİN KIYMETİ BİLİNMELİ!

BU EŞSİZ MERKEZİN KIYMETİ BİLİNMELİ!

ABONE OL
25 Şubat 2021 23:33
BU EŞSİZ MERKEZİN KIYMETİ BİLİNMELİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştirdiği İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi; ilimizin sesini tüm dünyaya duyurabilecek bir merkez statüsünde.  Elazığlılar olarak bizler de gakgolar diyarımıza kazandırılan bu eşsiz merkezin kıymetini bilmeliyiz! Çünkü burası sayesinde; ilimizin adını tüm dünyaya duyurabiliriz. Zaten burada a’dan z’ye her şey düşünülmüş durumda ve bizler bu eşsiz yapı sayesinde şehrimizin kalkınmasına da pek tabi öncülük edebiliriz.  Bu merkez etkinlikler sayesinde adından söz ettirdiği müddetçe; kentimiz şahlanacaktır.

 

 

Haber- Yorum: Kübra TÜRKAN

Geçtiğimiz ay İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan; bu eşsiz merkezin bir nevi Elazığ’ın hem dünyaya hem de geleceğe açılan bir kapısı olduğunu vurguladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BİR NESLİN İNŞASI BÜYÜK BİR ÖNEM ARZ EDİYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan;  “İpek Yolu’nun bizim tarihimizdeki yeri malum çok çok farklı. Adeta bu bizim doğuş yolumuzdur ve bu doğuş yolumuzun güzergahında Elaziz’de böyle bir eserin ortaya çıkarılması ve bundan sonra da bu yolculuğu devam ettirecek bir neslin burada ihyası, inşası bizim için büyük bir önem taşıyor” ifadelerini kullanarak buranın sadece günümüze ait bir eser olmadığını yarınlarımızı şekillendireceğimiz bir eser olduğu vurgusunu yapmıştı.

BU MERKEZ GELECEĞE HİZMET EDECEK VE İLİMİZE ÇAĞ ATLATACAK! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ifadelerinden anlaşılacağı üzere ilimize kazandırılan bu örnek yapı sayesinde; nesillerimiz en sağlıklı şekilde yetiştirilebilecek. Yani burası sayesinde ilimiz sadece bugüne değil yarınlara da katma değer katacak bir neslin yetişmesine öncülük edebilecek. Bu nedenle bu yapının önemi giderek artıyor. Bu yapının kıymeti bilindiği takdirde ilimiz adeta şahlanacaktır.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜM TÜRKİYE’DEN ELAZIĞ’IN SESİNİ DUYMAK İSTEDİ!

Buradaki etkinliklerle birlikte İpek Yolu’nun çok farklı ses getireceğine inandığını da vurgulayan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah biz Ankara’dan değil, tüm Türkiye’den bu sesi duyacağız, buna kesinlikle inanıyorum” ifadelerini kullanarak, bu yapı sayesinde Elazığ’ın sesinin  tüm Türkiye tarafından duyulabileceğini aktardı.

ERDOĞAN, VEKİLLERİMİZE DE GÖREV YÜKLEYEREK, MİLLETVEKİLLERİMİZİN BURADAKİ ETKİNLİKLERE DESTEK VERMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULADI!

Bu yapının layığı ile hizmet vermesi adına milletvekillerimize de iş düştüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu konuyla ilgili olarak bütün milletvekili arkadaşlarım burada ellerinden gelen her türlü desteği vermelidir. Etkinliklerle burasının sesini tüm Türkiye’ye, hatta hatta Etnospor’la da dünyaya duyurmalıdır diye düşünüyorum” diyerek bu yapının aslına uygun bir şekilde faydalı olması adına milletvekillerimize de görevler düştüğünü aktardı.

BÖYLESİ BİR MERKEZ ASLA ATIL VAZİYETTE BIRAKILMAMALI! ****

Fırat gazetesi olarak bizler de ilimizin gerçekten uluslararası arenaya açılmasını sağlayacak ve bu sayede adeta; ilimizi şahlandıracak bu yapıya layığı ile kıymet verilmesi gerektiğini vurguluyoruz.  Kentimize katma değer kazandıracak, üstelik bunu sağlarken de sağlıklı nesillerin yetişmesine öncülük edecek böylesi bir yapının asla ve asla atıl vaziyette bırakılmaması gerektiğini, birbirinden farklı etkinliklerle adını tüm dünyaya duyurması gerektiğinin şehrimizin bir hayli menfaatine olacağını değinmek istiyoruz. Gakgolar diyarında yaşayan her bir birey dileriz buranın tanıtımına elinden geldiğince katkı sunar. Her birimiz bu memlekette kazanıyorsak,  bu memleketin önünü açacak her bir projeye de elimizden geldiğince katkı sunmak durumundayız.

MERKEZDE YOK YOK!

Bu eşsiz yapı hakkında da biraz bilgi verecek olursak; bu yapının neden salt bir bina gibi düşünülmemesi gerektiğini de daha somut bir şekilde aktarmış oluruz. Bu yapıda az öncede ifade ettiğimiz üzere her şey a’dan z’ye düşünülmüş durumda. Şimdi gelelim bu yapıda nelerin olduğuna… Bünyesinde 56 tane atölye bulunan merkezde; yazılım, kodlama, robotik, teknik atölye, tasarım atölyesi, montaj atölyesi gibi birçok temada çocuklar ve gençlere hizmet sunulacak. Ayrıca 3 adet tematik eğitim ve konferans salonu, 500 kişilik yemekhane, 500 kişilik teras alanı, bir de kütüphanesi olan merkezde 4 bin metrekare çocuk trafik eğitim parkuru ve 2 bin metrekare alanda çocukların analitik düşünme yetisini geliştirecek 10 temada dış mekân tematik eğitim alabilecek. İçerisinde Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezi bulunan merkez en büyük mekâna sahip her türlü makine ve teçhizatın olduğu bir kompleks olma özelliği de gösteriyor. Merkez içinde toplamda iç mekân olacak şekilde 150 yatak kapasiteli misafirhane ve genç evleri de mevcut.

MERKEZDEKİ GÜZEL ETKİNLİKLER; MERKEZİN DE KENTİMİZİN DE TANITIMINA KATKI SUNACAK!

Ayrıca geçtiğimiz günlerde AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un da müjdelediği üzere burada ücretsiz drone eğitimleri de verilecek. Yani eğitimler verilmeye başlanınca;  merkezimiz adından bir hayli söz ettirecek. Dileriz çok daha güzel etkinlikler bu yapıda yapılmaya devam eder ve kentimiz adından söz ettirirken bir taraftan da kentimize güzel getiriler sunacak güzel işler de yapılır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.