Böyle mi normalleşeceğiz? Çok bekleriz çok!

Böyle mi normalleşeceğiz? Çok bekleriz çok!

ABONE OL
1 Mart 2021 15:41
Böyle mi normalleşeceğiz? Çok bekleriz çok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kısıtlamaların ardından her pazartesi karşılaştığımız; kalabalık tablosu ile yine karşılaştık. Mutasyonlu virüsün yayılım hızı bu denli yüksekken, uzmanlar sürecin en başından itibaren en güvenli mekân evleriniz diye çağrıda bulunurken; neden evlerimizde kalmayız?  Garip ne garip… Haliyle bu kalabalıkları görünce bu şekilde mi normalleşeceğiz demeden de edemiyoruz.

 

Haber: Kübra TÜRKAN / ÖZEL

Yaklaşık bir yıldır pandemi ile mücadele halindeyiz. Pandemi ile mücadele sırasında en ön saflarda savaşan sağlıkçılarımızın emeğini unutmamalıyız. Ama bizler kurallardan uzaklaştıkça; ne yazık ki  koronavirüse yenik düşeceğiz. Gerek insan gücümüz gerekse de ekonomik gücümüz koronavirüs ile mücadele sırasında bir hayli zarar gördü. Bizler bunu bile bile neden kurallara uymakta bu kadar direnç gösteriyoruz.

VİRÜSE KAFA TUTMAK; KURALLARA UYARAK OLUR!

Neredeyse bir yıl oldu ve herkes virüsle mücadelede en önemli silahlarımızın; maske, mesafe ve temizlik olduğu konusunda hemfikirken, neden birçoğumuz kendimizi mesafe kuralının hiçe sayıldığı;  kalabalık caddelere atar? Bu görüntülere şahitlik edince; gerçekten bizler böyle mi normalleşeceğiz? Demeden de edemiyoruz. Oysa virüse kafa tutmak sadece kurallara uyarak olur.

CANIMIZA LADES YAPIYORUZ!

Herkesin başına bir kolluk kuvveti görevlendirilmesi mümkün değil! Hem kendimizin hem sevdiklerimizin hem de toplumun sağlığı ile bile isteye lades oynama riskini nasıl olur da bu denli kolay göze alabiliyoruz? Bunu anlamak konusunda inanın zorlanıyoruz.

KURALLARA RİAYET ETMEK KONUSUNDA BİRAZ DAHA ÖZVERİ!

Sürecin başından beri Fırat gazetesi olarak bizler; koronavirüs savaşını kazanmamız için topyekûn bir mücadele vermemiz gerektiğini ifade ederek; mecbur kalmadıkça ne olur evlerinizde kalın çağrısında bulunuyoruz. Ama geldiğimiz nokta da kuralları gelişi güzel esnetenler yüzünden biraz zor normale dönecek gibiyiz. Ne olur biraz hassasiyet! Sağlık için yapılması gerekenler doğru düzgün maske takmak, mesafe kuralına uymak ve temizlikten ödün vermemek bunlar basit ama en etkili silahlarımız. Lütfen biraz daha özveri!

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.